Binance CEO’su: Çin Bitcoin’i Değil Blockchain’i Destekliyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Çin’in Blockchain politikası hakkında yeni açıklamalar yaptı.

Zhao konu hakkında yaptığı açıklamalarda Çin’in Blockchain ile ilgili aldığı kararları genel olarak desteklediğini belirtti.

Blockchain Hamlesi

Changpeng Zhao Çin’in Blockchain teknolojisini birkaç yıldır takip ettiğini söylüyor ve Çin’in bu hamlesini takdir ettiğini ifade ediyor.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping bundan birkaç hafta önce konuyla ilgili açıklamalar yaparak Çin’in Blockchain alanında bir dünya lideri olabileceğini söyledi ve Blockchain çalışmalarını hızlandırma kararı aldı. Changpeng Zhao, Xi Jinping tarafından yapılan bu açıklamaları desteklediğini belirtti.

Zhao’ya göre Çin Hükümetinin amacı insanları Blockchain konusunda bilgi sahibi yapmak ve böylece diğer ülkelerin önüne geçmek. Kendisinin açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

Bana öyle geliyor ki Çin, insanların Blockchain teknolojisini gerçekten anlamasını istiyor. Çünkü Blockchain’i yönetebilmek için önce onu gerçekten anlayabiliyor olmanız lazım.

Bitcoin ile Karışmasın

Changpeng Zhao ayrıca Çin’in desteklediği şeyin Bitcoin olmadığını açık bir şekilde vurguladı. Zhao’ya göre Çin’in Blockchain’i destekliyor olması kripto paraları da desteklediği anlamına gelmiyor.

Çin kripto paraları doğrudan desteklemiyor olsa bile Çin’in Blockchain ile ilgili aldığı kararlar kripto para piyasasını etkileyebiliyor. Bu konuya da değinen Zhao şu yorumu yapıyor:

Çin Devlet Başkanı çıkıp Blockchain teknolojisini geliştirmek istiyoruz dediğinde bu haber elbette hızla yayılıyor ve bu Bitcoin fiyatının yükselmesine yol açıyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Binance CEO’su: Çin Bitcoin’i Değil Blockchain’i Destekliyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...