Binance CEO’sundan Bitcoin halving sonrası fiyat senaryoları

Binance CEO’su Changpeng Zhao, önceki gün resmen gerçekleşen Bitcoin blok ödülü yarılanmasının üçüncüsünün fiyatları nasıl etkileyebileceğine dair açıklamalar yaptı.

Bitcoin ödül yarılanmasının BTC fiyatını nasıl etkileyeceği konusunda çok fazla yorum yapıldı. Peki fiyat daha da yukarıya gidecek mi ya da BTC’nin doğası çok fazla fiyatlanmayı gerektiriyor mu?

Spot kripto para borsaları içinde dünyanın en büyük hacmine sahip olan Binance borsasının CEO’su Zhao Changpeng’e, ya da bilinen adıyla CZ’ye göre; bunu tartışmak bile mantıksız. Bloomberg’ün Singapur’da kendisiyle yaptığı bir röportajda konuya değinen CZ, tarihsel örneklere de bakarak “Ödül yarılanması kripto endüstrisi için pozitif olacak” yorumunu yaptı.

Madenciler Bitcoin’lerine daha sıkı tutunabilirler

Zhao’ya göre; pazartesi günü gerçekleşen ve periyodik olarak her 4 yılda bir olan ödül yarılanması, Bitcoin’in fiyatlanmasının başka yollardan patlamasına sebep olabilir. Madenciler kâr-zarar çizgilerinin hemen altında BTC satışı yapmak yerine Bitcoin’lerine daha sıkı tutunabilirler ve onları saklayabilirler.

CZ konuyla ilgili, “Tabii ki fiyatı yukarıya taşıyan bir psikolojik etken de var ancak esasen arzın kısıtlanması ve talebin de hızlıca artması söz konusu.” dedi.

Zhao, bir konferanstaki konuşmasında ise şunları söyledi:

“Son birkaç ayda hem işlem hacminde hem de elde ettiğimiz gelirde ciddi artışlar gördük. Koronavirüs salgınının kürsel ekonominin büyük alanlarını etkilediğini görüyoruz. Kripto para borsaları ise bu konuda kendilerini izole şekilde tutmayı başardılar. Yatırımcılar evden de olsa işlemlerine devam edebiliyolar. Biz Binance olarak sürekli yeni ürünlerle karşınıza çıkmayı ve iş gücümüzü artırmayı hedeflemeye devam ediyoruz. Zaten birçok borsa da benzer planları olduğunu açıkladı. Fiziksel olarak çalışanların işe gelmelerinin gerekmediği iş kolları, ekonominin daha küçük bir kısmını oluştursalar da, geçmişe göre artık daha güçlüler. Buna ek olarak parasal genişleme, dijital varlıklara olan ilgiyi daha da artırdı. Daha yapacağımız çok iş var ve çok fazla çalışan almalıyız. Şimdi ise, işe alım için iyi bir zaman”

Salgının günlük yaşamını nasıl ve ne kadar değiştirdiğine de değinen Zhao, “Benim için çok fazla değişim olmadı. Seyahat ve konferans sayıları tabii ki azaldı. Ama ben kendime dönük bir insanım. 1 hafta evden çıkmayabilirim. Sorun değil” şeklinde konuştu.

Sabit paralar ve Çin’in dijital para girişimleri hakkında da konuşan CZ, “Tether’in başı çektiği sabit paralar, kripto para evreninde orta zemine sahipler diyebiliriz. Burada Tether’in şeffaflık eksikliği bir eksi puan olarak görülebilir. Binance’in sabit paraları da dahil olmak üzere burada seçenek çok fazla… Ve daha çok ‘stabilcoin’ kripto para endüstrisi için daha iyi olacaktır. Çin’in dijital parasını bir rakip olarak görmüyorum. Belki, bazı olumlu durumlar olabilir. O da insanlara fazladan bir seçenek sunulduğu için… Yüksek derecede özgürlük sağladığı ve insanların küresel şekilde birbirlerine ucuz ve kolayca para gönderebilmesine olanak tanıdığı sürece biz bu teknolojiye değer vermeye devam edeceğiz. Bunu başka bir coin yaparsa, bu da endüstri için, insanlar için iyi olur. ” yorumunu yaptı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Binance CEO’sundan Bitcoin halving sonrası fiyat senaryoları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...