Binance Listeleyeceğini Duyurdu: Cover Protocol (COVER) Nedir?

Kripto para borsası Binance, Cover Protocol (COVER) için listeleme duyurusu yayınladı. Peki, Cover Protocol nedir ve COVER coin için şu an piyasa neye işaret ediyor?

Dünyanın önde gelen kripto para ve Bitcoin borsası Binance, yayınladığı blog gönderisi ile Cover Protocol (COVER) için listeleme duyurusunda bulundu. Binance, COVER coini Innovation Zone kapsamında Türkiye saati ile 08.00’de listeledi. Kullanıcılar bu sabah itibarıyla COVER/ETH ve COVER/BUSD pariteleri ile işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

CoinGecko verilerine göre Cover Protocol son 7 günde neredeyse %110 oranında yükseldi. COVER’ın bu hafta başarılı bir performans göstermesindeki önemli sebeplerden biri Binance duyurusu yanı sıra Yearn.finance (YFI) hamlesi olarak gösterildi. Binance borsasında listelendikten sonra bu sabah COVER fiyatı kendi rekoru olan 717 dolara kadar tırmandı. Ardından COVER 100 doların üzerinde bir düşüş gösterse de son 1 saatte %5 artış gösterdi.

Cover Protocol (COVER) nedir?

Cover Protocol, takas edilebilen belirteçler ile eşler arası (peer to peer) bir sigorta sistemi sağlar. Ağ katılımcılarının ortak hedefe ulaşmasını sağlayan bir teşvik sistemi olan matematiksel eğri bonding curve aksine, sigorta fiyatlandırmasını piyasanın belirlemesine olanak tanır.

Cover Protocol, DeFi kullanıcılarını akıllı sözleşme risklerine karşı korumayı amaçlar. COVER merkeziyetsiz projeler ve kullanıcıları arasında güven ortamı sağlamaya çalışarak, DeFi sektörünü çalkantılı görünümünden kurtarmayı hedefler. Cover Protocol misyonunu; merkezi ve merkeziyetsiz finans dünyaları arasındaki boşluğu doldurarak DeFi’nin kapılarını tüm yatırımcılara açmak olarak belirtmiştir.

COVER, bu DeFi platformunun yerel kripto parasıdır. 31.7 milyon doları aşan piyasa değeri ile COVER en değerli kripto paralar listesinde 235. sırada yer alıyor. COVER için günlük ticaret hacmi ise 15.2 milyon dolardır. COVER 20 Kasım 2020’de piyasaya sürüşmüştür. COVER coin şu an Binance, Sushiswap, 1inch Exchange ve Balancer platformlarında listelenmektedir.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Binance Listeleyeceğini Duyurdu: Cover Protocol (COVER) Nedir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...