Binance Smart Chain İçin 10 Milyon Dolarlık Ödül Avcılığı Programı

Binance Smart Chain ekibi, kripto para kullanıcılarının BSC tabanlı merkeziyetsiz uygulamaları güvenli bir şekilde kullanabilmesi için 10 milyon dolarlık bir ödül avcılığı programı oluşturmayı planlıyor.

Ödül avcıları ve beyaz şapkalı hackerlar için bu ay BSC Accelerator Fund tarafından fonlanan, ilk aşamada 30 farklı merkeziyetsiz uygulamayı (dApp) kapsayacak 3 milyon dolarlık bir ödül havuzu kurulacak.

Binance Smart Chain ekibi, bu havuzun günlük blok ödüllerinin bir kısmından da (%1) fon almasını sağlamak için ekim ayında ağdaki validatörlere bir önerge sunmayı planlıyor.

Bu önergenin onaylanması halinde, ödül avcılığı programının boyutunun 10 milyon dolara, kapsamının ise 100 farklı dApp’e çıkarılması planlanıyor.

Programa katılıp bu dApp’lerdeki güvenlik açıklarını bildiren ödül avcıları, buldukları açığın ne kadar ciddi olduğuna göre ödüllendirilecek.

Bildirilen tüm yüksek dereceli ve kritik güvenlik açıkları önce PeckShield, CertiK, Immunefi ve/veya Binance’in güvenlik ekibi tarafından denetlenecek, bunun ödüllendirilip ödüllendirilmeyeceği noktasında ise karar BSC Core ekibinde olacak.

Ethereum’un en büyük rakiplerinden olan Binance Smart Chain, son birkaç ay içerisinde pek çok saldırıya ev sahipliği yaptı. Rekt tarafından derlenen verilere göre BSC tabanlı merkeziyetsiz uygulamalar, mayıs ayında yaşanan flash loan saldırıları yüzünden toplamda 167 milyon dolar zarar yaşadı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Binance Smart Chain İçin 10 Milyon Dolarlık Ödül Avcılığı Programı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...