Binance US CEO’su dayanamayıp havlu attı

Binance US’in CEO’su Brian Brooks, üç ay önce başladığı görevinden istifa etti. Bu istifanın kripto para borsasına dünya genelinde yapılan baskı ile ilgili olduğu belirtiliyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası, dünya genelinde düzenleyicilerin soruşturmalarına maruz kalıyor. Binance aleyhinde işlemler başlatılan ülkeler arasında Malezya, Japonya, Kayman Adaları, Hong Kong, Tayland, Almanya ve Litvanya da var.

Binance US CEO’su Brian Brooks, Twitter üzerinden yaptığı duyuruda, görevinden istifa ettiğini bildirdi. Daha önce ABD hazinesi ve Coinbase’de de üst düzey görevde çalışan Brooks şöyle diyor:

“Kripto topluluğuna selamlar. Herkese bildirmek istiyorum ki Binance CEO’su görevimden istifa ediyorum. Her ne kadar atılacak stratejik adımlar konusunda fikir ayrılıkları yaşasak da, eski meslektaşlarıma başarılar diliyorum.”

Brooks, Başkan Joe Biden göreve gelmeden önce 14 Ocak’ta ABD hazinesine bağlı Para Birimi Denetçisi görevinden istifa etmişti. Mayıs ayının başında ise Binance’teki görevine başlamıştı.

Brooks’un bu duyurusundan sonra Binance US Twitter üzerinden bir mesaj paylaştı. Burada Binance CEO’su ve Binance US yönetim kurulu başkanı Changpeng Zhao şöyle diyor:

“Binance.US’nin işine ve müşterilerine hizmet etme ve yenilik yapma taahhüdüne güvenim tam. Şirket, sınıfının en iyisi ürün ve hizmetleri sunmaya devam edeceğinden, bu geçiş Binance.US müşterilerini hiçbir şekilde etkilemeyecek.”

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Binance US CEO’su dayanamayıp havlu attı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...