Binance US CEO’su: Elon Musk’ın ilgisi, uzun vadede Bitcoin için olumlu

Kripto para borsası Binance US’in CEO’su Brian Brooks, Elon Musk’ın Bitcoin ve kripto paralara olan yoğun ilgisinin tweet’lerinden sonra fiyatların gösterdiği değişimlere bakılmaksızın sektör için olumlu olduğunu savundu.

Brooks, Bloomberg’e verdiği demeçte, “Fiyatları düşürse veya yükseltse de bu muhtemelen uzun vadede iyi bir şey. Elon Musk’ın kriptoyla bu kadar ilgilenmesi, kriptonun son derece önemli olduğu anlamına geliyor.” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde bir Twitter gönderisinde kırık kalp emojisiyle birlikte Bitcoin etiketini yan yana getiren Tesla CEO’su, bu paylaşımıyla Bitcoin fiyatında bir düşüşe yol açtı. Daha sonra Twitter’daki profil fotoğrafını yine Bitcoin logosuyla değiştiren Musk, kafa karışıklığı yarattı.

Brooks, “Tweet attıktan sonra fiyatlar hareket ettiğinde işlem yapmıyor olmasını umarım. Yapmıyorsa, bu ülkede herkesin konuşma özgürlüğü var. Kısa vadede piyasada yaşanan panikler, almak veya satmak için asla iyi bir sebep değildir.” dedi.

Öte yandan Brooks, röportajda Binance US’in ABD’de müşterilerin varlık yönetimi hesaplarında kripto alımlarını genişletmek üzere yeni anlaşmalar yapmak için görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Kendisinin de kripto paralara yatırım yaptığını dile getiren Brooks, insanların portföylerinin çoğunun Bitcoin’de olması gerektiğini ekledi.

Brooks, Mayıs ayında şu anda ABD’deki üçüncü en büyük kripto para borsası olan Binance US’in başına geçti. Öncesinde ABD’de Türkiye’deki BDDK’ye eş değer bir kurum olan OCC’nin başında bulunan Brooks, OCC’de görev almadan önce de ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in baş hukuk müşaviriydi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Binance US CEO’su: Elon Musk’ın ilgisi, uzun vadede Bitcoin için olumlu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...