Binance’in ardından Bitfinex de taşınmayı planlıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex’in İsviçre’ye taşınma planları yaptığı bildirildi.

Handelszeitung’da yer alan habere göre, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, İsviçre’ye taşınmayı planlıyor.

Haftalık İsviçreli-Alman gazetesine konuşan Bitfinex’in CEO’su Jean-Louis van der Velde, “Bitfinex ve ana şirket iFinex için yeni bir konut arıyoruz. Birkaç yere yayılmış olan operasyonları birleştirmek istiyoruz.” dedi.

Borsanın yetkilileri şu sıralar İsviçre makamlarıyla da çeşitli görüşmeler yürütüyor.

Bitfinex’in CEO’su ayrıca, “Tüm borsalar arasında en şeffafı olmak ve İsviçre regülatörünün gereksinimlerini karşılamak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bitfinex’in piyasayı manipüle etmek için kullanıldığı öne sürülen Tether ile olan ilişkisi nedeniyle başı bir süredir dertte. Ocak ayında, Bitfinex’e ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu tarafından bu nedenle mahkeme celbi gönderildiği ortaya çıkmıştı. Bitfinex’in yasal baskılar nedeniyle İsviçre’ye taşınmayı düşündüğü söyleniyor.

Öte yandan Binance de Bitfinex’e benzer bir karar aldı. Borsa, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, şirketin operasyonlarını Malta’ya taşıyacağını bildirmişti.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Binance’in ardından Bitfinex de taşınmayı planlıyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...