Binance’in CEO’su: Tüm kağıt paramı yıllar önce sattım

Kripto para borsası Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, “Tüm kağıt paramı yıllar önce sattım” dedi.

Önde gelen kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, tüm kağıt parasını yıllar önce sattığını açıkladı.

CNBC Africa’da yayınlanan Crypto Trader programının sunucusu Ran NeuNer, kişisel Twitter hesabında paylaştığı bir gönderi ile bugünden itibaren her gün bir miktar Bitcoin almaya başlayacağını söyledi.

NeuNer’e yanıt veren Zhao, bu düşünce tarzının yanlış olduğunu belirterek “Tüm kağıt paralarımı yıllar önce sattım. Ve artık sadece gelecek ay harcama için ihtiyacım olan kadarını kağıt paraya dönüştürüyorum.” ifadelerini kullandı.

Binance’in CEO’su bunu ortalama bir insana tavsiye edip etmeyeceği sorulduğunda ise “Herkesin durumu ve düşünce yapısı farklı. Kimseye bir şey tavsiye etmiyorum.” cevabını verdi.

Öte yandan tartışmaya katılan kripto para yatırım yönetimi şirketi Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, “Herhangi bir itibari paraya bağlı banka hesabı bulunmayan, tüm işçilerine Bitcoin ile ödeme yapan, sadece Bitcoin kabul eden ve yatırımcıların BTC ile yatırım yapmalarının zorunlu olduğu sayısız ‘Bitcoin işletmesi’ görüyoruz. Daha fazla insan bunu yaptıkça benimseme hızlanacak.” yorumunu yaptı.

Zhao, daha önce de kendisiyle ilgili çarpıcı bir hikaye paylaşmıştı. 42 yaşındaki girişimci, 2014 yılında evini satarak Bitcoin satın aldığını fakat daha sonra Bitcoin’in 600 dolardan 200 dolara düştüğünü söylemişti. Zhao, buna karşın Bitcoin’lerini satmadığını da ekledi.

Orta sınıf bir Çinliyken Binance’i kurmasıyla hayatında önemli bir değişim geçiren Zhao’nun kişisel servetinin birkaç milyar doları bulduğu tahmin ediliyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Binance’in CEO’su: Tüm kağıt paramı yıllar önce sattım”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...