Binance’ten çalınan Bitcoin’ler, Bittrex ve Coinbase’e gitti

Mayıs ayında kripto para borsası Binance’ten çalınan binlerce Bitcoin’in küçük bir kısmı bugün Bittrex ve Coinbase’e transfer edildi.

Bilindiği gibi kripto para borsası Binance, Mayıs ayının başlarında bir saldırıya uğramış ve borsadan 7074 BTC çalınmıştı. Bu Bitcoin’lerin değeri, bugün yaklaşık 66 milyon dolarken saldırı anında 40 milyon dolar civarındaydı.

Saldırganlar, Binance’ten çaldıkları 7074 BTC ile bir süre beklemeye geçtiler. İlk birkaç hafta herhangi bir transfer hareketi gözlenmedi. Ancak özellikle son haftalarda bu kripto paralarda önemli hareketlilikler görüldü.

Her şeyden önce saldırganlar, izlerini kaybettirebilmek için çaldıkları Bitcoin’leri her defasında daha küçük parçalara bölerek farklı adreslere transfer ediyorlar. Bu hareketler, son birkaç günde iyice arttı. Çalınan binlerce Bitcoin’in bir kısmı, 1 BTC bile etmeyecek şekilde küçük parçalara bölünmüş durumda. Kripto paraların bu kadar dağıtılması takibini de zorlaştırıyor.

Öte yandan bugün Binance’ten çalınan Bitcoin’lerin bir kısmının borsalara transferi blok zincirlerindeki hareketlilikleri izleyen Whale Alert’ın radarına takıldı. Buna göre Binance hırsızları, öğle saatlerinde Coinbase’e 2000 dolar değerinde 0.2166 BTC aktardılar.

 

 

Bu işlemden yaklaşık iki saat sonra da 12,2 bin dolar değerinde 1.32 BTC’lik bir başka parça da Bittrex’e gönderildi. Tespit edilemeyen fakat bu şekilde borsalara aktarılan küçük miktarlı ek birçok BTC olması muhtemel.

 

 

Öte yandan bugünkü transfer hareketliliklerine ilişkin bir teori de saldırganların bu küçük miktarları önde gelen borsalara aktararak izlenip izlenmediklerini test ettikleri yönünde.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Binance’ten çalınan Bitcoin’ler, Bittrex ve Coinbase’e gitti”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...