Binance’ten Ukraynalılar için kripto kartı: 75 BUSD destek

Binance borsası, Rusya’nın saldırısı sebebiyle Ukrayna’yı terk etmek zorunda kalan Ukraynalılar için Avrupa Ekonomik Bölgesi’nde geçerli olacak bir kripto kartı çıkardığını açıkladı. 

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance, Avrupalı bankacılık hizmetleri sağlayıcısı Contis ile kurduğu ortaklık sonucu “Mülteci Kripto Kartı” çıkardı. Kart sayesinde, ülkelerini terk etmek zorunda kalan Ukraynalılar, Avrupa Ekonomik Bölgesi içinde kalan yerlerdeki işletmelerde bu kartı kullanarak alışveriş yapabilecek ve kripto para gönderimiyle alımı gerçekleştirebilecekler.

“Acil ihtiyaç karşılamada önemli rol”

Binance’in yardım kuruluşu departmanı başkanı olan Helen Hai, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Ukrayna savaşıyla beraber kripto paraların ne kadar kullanışlı olduğu bir kez daha anlaşıldı. Hızlı, güvenli ve ucuz bir fon transferi sağlayan bu paralar insanların acil ihtiyaçlarını karşılamada çok önemli bir rol oynuyorlar.” dedi.

Binance’in Ukrayna kolunun başkanı olan Kirill Khomyakov da, şu ana kadar Ukrayna’yı 4 milyon vatandaşın terk ettiğini ve bu kişilere yardım etmenin kendi sorumlulukları olduğunu belirtti:

“Binance Mülteci Kartı, evlerini terk etmek zorunda kalan Ukraynalıların Binance ve diğer yardım kuruluşlarından destek alabilmelerini sağlayacak. Ayrıca ihtiyaç olunması durumunda bu kart ile kripto para alınıp gönderilebilecek”

Öte yandan “Mülteci Kripto Kartı” aracılığıyla kripto para tabanlı nakit yardımı sağlamak için Rotary ve Palianytsia dahil olmak üzere çeşitli kâr amacı gütmeyen kuruluşlarla da birlikte ayrı çalışmalar yürütülüyor.

Aylık 75 dolarlık BUSD alacaklar

Mülteci Kripto Kartı’na başvuran kişiler, kâr amacı gütmeyen bu organizasyonlar tarafından kimlik doğrulamaları yapıldıktan sonra, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği tarafından belirlenen bağış seviyesine uygun şekilde 3 ay boyunca aylık 75 dolarlık BUSD elde decekler. Kart ödemeleri esnasında BUSD’lar, direkt olarak alışveriş yapılan ülkenin yerel para birimine çevrilecek.

Kartı almak ve kullanmak ücrete tâbi olmayacak. Binance Mülteci Kripto Kartı almak isteyenlerin, şu anda başka bir Avrupa Ekonomik Bölgesi ülkesinde yaşıyor olsalar bile, Ukrayna’da kayıtlı mevcut bir hesabı kullanmaları ya da bir Ukrayna ev adresini kullanarak yeni bir Binance hesabı açmaları gerekiyor. Tüm kullanıcılar, %100 şekilde KYC doğrulamaları yapmak zorundalar…

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Binance’ten Ukraynalılar için kripto kartı: 75 BUSD destek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...