“Bitcoin 2018 Sonunda 40 Bin Dolar Olacak”

Business Insider’ın geçtiğimiz günlerde hazırladığı habere göre Bitcoin Foundation yönetici müdürü Llew Claasen bitcoin’in 2018 sonuna kadar 40 bin doları bulacağını ve altcoin’lerin yüzde 90’ının başarısız olacağını tahmin ediyor.

Claasen 12 – 14 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Startup Grind konferansına konuşmacı olarak katıldı. Claasen’e göre yatırımcılar sonradan dolandırıcılık olduğu ortaya çıkan kripto para projelerine fazla miktarda yatırım yaptığı için altcoin’lerin başarısız olması kaçınılmaz.

Yalnızca 2018’de, yani 1 buçuk aylık kısa bir sürede 5 büyük ICO ve kripto para projesinin dolandırıcılık projesi ortaya çıktı. Geçtiğimiz ay manşetleri süsleyen Bitconnect de bu kripto paraların arasında. Ethereum’un dahi çocuğu Vitalik Buterin de dahil olmak üzere piyasada birçok kişi Bitconnect’in ponzi şeması olduğu görüşünde birleşmişti.

Claasen kripto para topluluğunun bu ve benzeri talihsiz olaylardan ders çıkaracağını ve ileride aynı hatalara tekrar düşmeyeceğine yürekten inanıyor. Yatırımcıların koruma kalkanlarını çıkarıp daha şimdiden dikkatli davranmaya başladığını savunan Claasen Business Insider’a verdiği röportajda “bu, piyasanın oldukça başarılı bir şekilde çözüme kavuşturabildiği bir sorun” demekle yetiniyor.

Öte yandan Claasen sözlerinin bitcoin’le ilgili kısmını açıklığa kavuşturuyor. Claasen’e göre bitcoin fiyatı 2018 yılı boyunca kesintisiz bir şekilde, adım adım 40 bine ulaşmayacak. Tıpkı geçen yılın sonlarındaki 20 binli günlerde olduğu gibi 3 ila 6 ay boyunca birçok iniş çıkış dalgası yaşayacak.

Claasen’in sözleri Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un savını destekler nitelikte. Hafta başlarında Business Insider’a konuşan Garlinghouse çoğu sanal paranın çok büyük ihtimalle dibi göreceğini savundu.

Claasen’in bitcoin için yaptığı tahminin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ise büyük bir merak konusu.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on ““Bitcoin 2018 Sonunda 40 Bin Dolar Olacak””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...