Bitcoin 9 Bin Doları da Aştı

Bitcoin fiyatı tıpkı geçtiğimiz gün olduğu gibi sabaha karşı harekete geçti ve 9 bin doların üstüne çıktı.

Fiyattaki Hareketlilik

Bitcoin bundan birkaç saat önce 200 günlük hareketli ortalama seviyesini aştı ve 9 bin doların üstüne çıkmayı başardı.

Pek çok kripto para yorumcusu geçtiğimiz gece 9 bin dolar seviyesini gözetlemeye başlamıştı. Çünkü Bitcoin dün neredeyse gün boyunca değer kazandı ve önündeki direniş noktasını kırmayı başardı.

Crypto Michael gibi bazı yorumcular Bitcoin’in 8 bin 800 doları aşması halinde fiyatın 9 bin doları göreceğini öngörmüşlerdi.

Rookie gibi bazı yorumcular ise Bitcoin fiyatındaki bu artışı şaşırtıcı bulmasalar da fiyatta kısa vadede yeniden bir düşüş bekliyorlar.

Rookie gibi bazı yorumcular ise Bitcoin fiyatındaki bu artışı şaşırtıcı bulmasalar da fiyatta kısa vadede yeniden bir düşüş bekliyorlar.

Vadeli İşlem Piyasası

Datamish verilerine göre Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesiyle birlikte BTC’den kısa pozisyon alan pek çok kişinin pozisyonu tasfiye edildi.

Şu anki veriler gösteriyor ki BitMEX’te geçtiğimiz son altı saat içerisinde 6 milyon dolar değerinde kısa pozisyon kapandı.

Yalnızca BitMEX değil daha farklı vadeli işlem platformları da son saatlerde epey hareketliydi. Sosyal medyada paylaşılan verilere baktığımızda son birkaç saat içerisinde epey yüklü miktarda kısa pozisyonun kapandığını görebiliyoruz.

Neden Yükseliyor?

Bitcoin fiyatının neden yükseldiği sorusuna kesin bir yanıt vermek şu an için güç. Ancak sosyal medyadaki bazı yorumcular bunun Corona virüsü ile bağlantılı olabileceğini düşünüyorlar.

Corona virüsüyle ilgili haberler çıktığından beri Bitcoin ve altın fiyatlarında kayda değer bir artış görüldü. Bu süreç içerisinde özellikle Çin borsasındaki hisseler değer kaybetmeye başladı.

Corona virüsünden ölenlerin sayısı artarken Asya piyasalarının üstündeki baskı da artıyor, Kaynak: Financial Times

Alex Krüger gibi isimlere göre Çin’deki Corona virüsünün yarattığı panik insanları Bitcoin’e yöneltiyor olabilir.

Bitcoin fiyatındaki bu artışı Corona virüsüyle açıklamaya çalışan daha farklı isimler ve kaynaklar da var. Özellikle geçtiğimiz son birkaç saat içerisinde Corona virüsünün Bitcoin’in nasıl işine yaradığı ile ilgili çeşitli haber başlıkları görmeye başladık. Tüm bunlar Corona virüsü ile BTC fiyatı arasında suni de olsa bir bağlantı olduğunu gösteriyor olabilir.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin 9 Bin Doları da Aştı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...