Bitcoin açılımının ardından PayPal hedef yükselti!

300 milyonun üzerinde kullanıcı kitlesine sahip olan Paypal’ın Bitcoin açılımı, piyasada coşku ile karşılandı.

PayPal’ın Bitcoin alımını ve transferini kolaylaştıran açılımı, piyasalarda boğa koşusunun başlamasına neden olmuştu. İlk kıvılcımı Paypal yaktı! Ardından Tesla gibi birçok kurumsal firma, Bitcoin’e doğrudan ya da dolaylı biçimde yatırım yaptı.

PayPal şimdi yeni bir açılımın planlarını yapıyor. PayPal kendi kripto parasını çıkarmayı planlıyor. PayPal’ın stabil coin (istikrarlı coin) projesi üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Stabil coin değerini dolar ya da bir grup para birimine sabitlemiş para birimleri olarak biliniyor. Kripto para piyasalarında en yaygın kullanılan stabil coin ise Tether (USDT).

Tether 52 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 6’ncı kripto para.

Ancak stabil coin hedefi PayPal’ın yutamayacağı bir lokma olabilir. Nasıl?

2019 yılına Facebook’un Libra projesi damgasını vurmuştu. Facebook büyük bir Libra Birliği oluşturdu ve bu birliğin içerisinde Paypal, eBay, Visa gibi birçok uluslararası firma da yer almıştır. Libra çok büyük hukuki engellerle karşılaştı. ABD ve AB ülkeleri, Libra projesine kesinlikle geçit vermeyeceklerini açıkladılar. Bu sert tepkinin ardından Facebook, Libra projesini iptal etti. Şu sıralar daha az iddialı olan Diem üzerinde çalışıyor.

PayPal şu sıralar stabil coin projeleri üzerine mesai harcıyor. PayPal’ın stabil coin geliştiricileri ile görüşme yaptıkları iddia ediliyor. Hatta PayPal’ın AVA Laps ile görüştüğü iddia edildi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin açılımının ardından PayPal hedef yükselti!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...