Bitcoin ağındaki hareketlilik, 14 bin dolar günlerine döndü

Bitcoin blok zincirindeki işlemlerde son zamanlarda önemli bir artış gözlemleniyor. Bitcoin’in en son bu kadar hareketli olduğu dönem, fiyatın 14 bin dolar seviyelerine yakın seyrettiği Temmuz ayıydı.

Blockchain veri sağlayıcısı Glassnode, Mart ayındaki büyük çöküşün ardından Bitcoin (BTC) işlemlerinde önemli bir artış gözlemlediğini belirtti.

23 Nisan’da yayınlanan bir bültende Glassnode, en büyük kripto para biriminin işlemlerinde 15-22 Nisan arasında ve geçen ay boyunca ciddi bir artış olduğunu ortaya koydu.

Bitcoin ağındaki etkin adres sayısı Temmuz seviyelerine dayandı

Şirketin paylaştığı verilere göre, aktif BTC adreslerinin sayısı geçen hafta %8.93 ve geçen ay %19.47 arttı. İşlem sayıları ise geçen hafta %5.10, geçen ay da %14.74 yükseliş gösterdi. Ayrıca Bitcoin ağındaki etkin adreslerin sayısı da fiyatın 14 bin dolara yakın seviyelerde işlem gördüğü 2019’un Temmuz ayından bu yana görülmemiş seviyelere ulaştı.

Glassnode’a göre, yeni yatırımcılar şu an piyasayı araştırma halinde… Mart ayındaki büyük fiyat çöküşünden hemen sonra yaşanan düşük işlem seviyeleri de artık ters yönde değişmeye başlıyor.

Şirket, “Bu yaşananlar, sadece çöküş öncesi seviyelere geri gelme değil, aynı zamanda 2020 başındaki hareketlere göre ciddi bir artış olduğunu gösteriyor. Bu artışın arkasında tabii ki halving’e daha çok yaklaşılması var. Bununla birlikte artık küçük yatırımcıların da Bitcoin’e olan ilgisinin dünya çapındaki yayılmasını da gözardı etmemek gerekir” notunu düşüyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin ağındaki hareketlilik, 14 bin dolar günlerine döndü”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...