Bitcoin araştırmacısı: Satoshi, Bitcoin’lerini hiçbir zaman satmayacak

Ünlü araştırmacı ve ikinci katman Bitcoin protokolü RSK’nin tasarımcısı olan Sergio Demian Lerner’e göre Bitcoin’in gizemli yaratıcısı Satoshi Nakamoto, Bitcoin’lerini hiçbir zaman satmayacak.

Bitcoin topluluğunun efsane araştırmacısı ve önemli figürü Sergio Demian Lerner, Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’lerini hiçbir zaman satmayacağını, bunun sebebinin ise onun insanları düşünen bir karaktere sahip olması olduğunu belirtti.

Nakamoto’nun ağ ilk oluşturulduğu zaman yaklaşık 1.1 milyon Bitcoin çıkardığı düşünülüyor. Ünlü araştırmacı ve ikinci katman Bitcoin protokolü RSK’nin tasarımcısı olan Sergio Demian Lerner, Bitcoin kodundaki gizlilik hatalarını keşfetmesi ve Patoshi modelini yaratmasıyla tanınıyor.

Bu modele göre ise,Bitcoin’in erken zamanlarında bir madenci Bitcoin çıkarmak için başka bir algoritma kullandı ve 1.1 milyon BTC çıkardı. Birçok insan bu kişinin Satoshi Nakamoto olduğuna inanıyor.

Tabii ki burada en çok sorulan soru, Nakamoto Bitcoin’lerini satmaya karar verirse fiyatın ne duruma geleceği… Buradaki cevap, tartışmasız ‘felaket’ olur. Ancak Lerner bu durumun hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğine, çünkü Satoshi’nin insanları düşünen bir yapısı olduğuna inanıyor.

Hatırlanacağı üzere Mayıs ayında ilginç bir Bitcoin işlemi gerçekleşmişti. Bitcoin’in ilk zamanlarında çıkarılan, o döneme kadar da hiç hareket etmemiş olan 50 BTC ilk kez transfer edilmişti. Bu durum ise Bitcoin topluluğunun o kişinin Satoshi olup olmadığının merak edilmesine yol açmıştı.

Kısa süre sonra ise 50 BTC’yi ödül olarak veren blokun aslında Patoshi modeliyle oluşmadığı dolayısıyla bu kişinin Satoshi olma ihtimalinin düşük olduğu belirtilmişti.

İlk dönemde oluşturulan BTC’ler hareket ettirildiğinde Bitcoin’de 1000 dolarlık bir düşüş yaşandı. Bu da aslında topluluğun bu tür olaylardan nasıl kolay etkilendiğini adeta kanıtlamış oldu.

Bu konuda yapılan yorumlar da tüm ekonomik gidişatı değiştirecek bir sistem oluşturan Satoshi’nin kendi BTC’lerini satma eğiliminde olmadığı ve eğer bunu yapacak olursa da bunun kendi sistemine güvenmediği anlamına geleceği yönünde.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin araştırmacısı: Satoshi, Bitcoin’lerini hiçbir zaman satmayacak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...