Bitcoin balinaları düşüşü değerlendirdi: 80 bin BTC topladılar

Bitcoin’in Mayıs ayında yaşadığı büyük düşüş birçokları için bir fırsata dönüştü. Yapılan araştırmaya göre, 19 Mayıs’ta yaşanan ve BTC fiyatını 30 bin dolara geri götüren düşüşün ardından ‘zenginler listesi’ne 80 bin BTC daha eklendi.

Kripto para analitik şirketi Santiment’in yaptığı araştırmaya göre; en az 1000 BTC tutan adresler yani ‘zenginler listesi’ ya da bir başka deyişler ‘balinalar’, 19 Mayıs’taki büyük düşüşün ardından ellerindeki BTC oranlarını artırdılar.

Büyük düşüşten sonra 80 bin adet BTC topladılar

Balinalar, o günden bu zamana kadar 80 bin BTC topladılar. En az 1000 BTC’ye sahip olan adreslerdeki toplam Bitcoin sayısı ise şu anda 7.89 milyon adet… Bu rakam hafta başında ise, son 3 ayın en yüksek seviyesi olan 7.91 milyona ulaşmıştı.

“Balinalar yavaşlamıyor”

Santiment dün konuyla ilgili attığı tweet‘te, “Balinalar, BTC toplama konusunda yavaşlamıyor. Bu durum boğalar için güçlü derecede güven veriyor. Yüksek seviyedeki hesaplar çantalarını dolduruyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Santiment
Kaynak: Santiment

Blokzincir analitik firması Glassnode’a göre de, uzun vadeli Bitcoin tutanların sayısının artması, bu düşüş döneminde BTC toplama hareketinin de göstergelerinden bir tanesi…

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin balinaları düşüşü değerlendirdi: 80 bin BTC topladılar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...