Bitcoin Borsası Binance Rusya’da Kara Listeye Alındı

Bitcoin borsası Binance Rusya’daki regülatörler tarafından kara listeye alındı. Binance ise Roskomnadzor tarafından gönderilen bildiriye karşı çıkmayı planlıyor.

Rusya’nın regülatörlerinden Roskomnadzor Localbitcoins, Coinpost gibi şirketlerin İnternet sitelerini kara listeye aldıktan sonra şimdi Binance’e yöneldi. En büyük Bitcoin borsası olan Binance Roskomnadzor’dan sitesine bloke konulacağına dair bir bildiri aldı. Binance bu bildirinin duyurusunu Telegram kanalı üstünden yaptı.

Karara İtiraz Edecek

Binance Rusya pazarındaki faaliyetlerini bu bildiriye rağmen sürdürmeye kararlı görünüyor. ForkLog’un haberine göre Binance, Rusya’daki kullanıcılarına yaptığı açıklamada şu ana dek ülkedeki regülatörlerden ilk kez böyle bir mesaj aldığını belirtti. Binance bu nedenle sitesinin kara listeye alınacağı ile ilgili gönderilmiş bildiriye itiraz etmeye hazırlanıyor. Binance Rusya Genel Müdürü Gleb Kostarev konu hakkında şunu söyledi:

“Rusya pazarındaki konumumuza büyük önem vermekteyiz. Regülatörün bu bildirisine mahkeme yoluyla itiraz edeceğiz. Bu sırada alternatif teknolojilere yönelmeye çalışacağız. Bu sırada attığımız her adımı Rusya’daki kullanıcılarımızla paylaşacağız.”

Kripto Para Satışına Karşı Çıkıyor

Roskomnadzor, Binance’i şirketin sitesinde kripto para satışı yapıldığı için kara listeye almayı planlıyor. Regülatör tarafından gönderilen bildiride ilgili karara ilişkin daha farklı bir detay paylaşılmadı. Fakat Binance çalışanları borsanın şu ana dek sorunsuz bir şekilde faaliyet gösterdiğini hatırlatıyorlar. Bu da akıllara “Neden şimdi böyle bir karar alındı ki?” sorusunu getiriyor.

Rusya bu yazın sonunda Dijital Varlıklara Dair adlı bir tasarıyı kabul etti. Fakat bu tasarı ülkedeki regülatörlerin kripto paralara karşı tavrını yumuşatmadı. Maliye Bakanlığı ilgili tasarıda özellikle kripto para madencileri ile ilgili bazı değişiklikler yapmak istiyor. Bu sırada kripto para borsaları ile ilgili de yeni bir karar alınacak mı, bilinmiyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin Borsası Binance Rusya’da Kara Listeye Alındı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...