Bitcoin Cash madencilik nedir, nasıl yapılır, karlı mıdır?

Bitcoin Cash de madenciliği yapılabilen bir kripto projesi. Peki Bitcoin Cash madenciliği nasıl yapılır; ne gibi ekipmanlar gerekir…

Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin de olduğu gibi PoW mekanizması üzerinde çalışır. Bu açıdan madenciliği yapılabilen bir kripto paradır.

Proof of Work nedir?

Proof-of-Work (PoW) kripto para madenciliğinde bir konsensüs mekanizmasıdır. Blockchain ağı üzerinde gerçekleşmesi muhtemel, hata, spam, kötüye kullanım gibi servis sorunlarını çözmek için bilgisayar vasıtasıyla yapılan iş.

Bitcoin Cash madenciliği için ne gerekir?

Bitcoin Cash madenciliği için 3 şeye ihtiyacınız var:

  1. Bu işe odaklanmış bir madencilik ekipmanı (Rig) Ya da bir madencilik havuzu.
  2. Kazılan coini toplayabilmek için bir Bitcoin Cash cüzdanı.
  3. Madencilik operasyonlarınızı yürütebileceğiniz bir altyapı.

Bitcoin Cash madenciliği için hangi ekipmanlar gerekir

Kripto para madenciliği için donanım, ya uygulamaya özel bir entegre devreden (ASIC) ya da bir grafik işleme birimi (GPU) olarak da bilinen kişisel bilgisayar video kartlarından oluşur.

Kullanıma hazır bir ASIC madencilik teçhizatı, bir dizi işlemci, bir ethernet bağlantısı ve bir fandan oluşur. Basit bir tak ve çalıştır kurulumunun ardından ASCI madencileri, başlamak için yalnızca ilgili IP adresine ve madencilik havuzu bilgilerine ihtiyaç duyar.

GPU yapılandırmalarında en yeni oyun grafik kartlarının gücünden faydalanılabilir. Bunun yanında elbette normal bir bilgisayar donanımı gerekir. Bir ana kart, bir işlemci, güç üniteleri ve ramlar. Kısacası, güçlü bir ekran kartına sahip normal bir bilgisayarla Bitcoin Cash madenciliğine başlayabilirsiniz. Hiç şüphesiz ekipman kalitesi arttıkça madencilik faaliyetleriniz de artacaktır.

Daha düşük bütçeli ekipmanlarla Bitcoin Cash madenciliği yapmak isteyenler, madencilik havuzlarına katılabilir. İş yükünü hafifletebilirler. Elbette bunun da bir ücreti olacaktır.

Bitcoin Cash madenciliği için hani cüzdanı seçmek gerekir

Henüz bir Bitcoin Cash adresiniz yoksa, bir tane almanız gerekiyor. Cobo Cüzdan veya Bixin Cüzdan olabilir. Binance veya OKEx gibi bir borsa da seçebilirsiniz. Cüzdan seçiminde mutlaka iyi araştırmalı ve kendi durumunuza en uygun cüzdanı seçmelisiniz.

Unutmayın, Bitcoin Cash madenciliğinde giderlerinizi ve gelirlerinizi doğru hesaplamanız gerekir. Kripto madenciliği karlı bir iş kolu olabilir ancak elbette doğru ve düzgün bir şekilde yapıldığı zaman.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin Cash madencilik nedir, nasıl yapılır, karlı mıdır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...