Bitcoin Günlük İşlem Hacmi Yüzde 270 Arttı, 3 Milyar Doları Aştı

Bitcoin günlük işlem hacmi kasım ayının ilk haftasında rekor artış göstererek 3 milyar doların üzerine çıktı. Bunun yanı sıra Bitcoin vadeli işlemleri CME’de de tırmanışa geçti.

Bitcoin işlem hacmi, geride bırakılan ekim ayında bir düşüş yaşadı. Fakat işlem hacmi BTC fiyatının 15 bin doları geçmesi ile hem vadeli işlem piyasalarında hem de spot piyasalarda yükselişe geçti. Arcane Research tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin için 7 günlük grafikte günlük işlem hacmi 3 Kasım’dan bu yana %270 arttı. Bu tırmanış ile birlikte günlük BTC hacmi 3 milyar doların üzerine çıktı ve 2020 yılının rekoru kırıldı.

Kendi beyanlarına göre “gerçek” Bitcoin hacmini ölçen Arcane Research, kurum odaklı bir kripto para borsası olan LMAX Digital ve diğer 10 borsadan gelen verileri derleyerek Bitcoin ticaret hacmini ölçüyor. Piyasa uzmanlarına göre artan hacim, Bitcoin’e olan ilginin güçlü bir şekilde devam ettiğini gözler önüne seriyor.

Bitcoin için açık pozisyonlar CME’de tırmanışta

Bitcoin için ticaret hacminde yılın en yüksek seviyelerine ulaşılmasının yanı sıra, BTC için vadeli işlemler de sunan dünyanın en büyük vadeli işlem platformlarından CME’de de Bitcoin işlemlerinde artış görülüyor.

Bitcoin için CME’deki açık pozisyonların sayısı geçen haftaya göre %169 oranında yükseliş gösterdi. Borsadaki açık pozisyonların toplam değeri şu an 900 milyon doların üzerinde seyrediyor ve bu rakam ağustos ayında kaydedilen yılın rekor değeri 948 milyon dolara oldukça yakın.

Yine Arcane Research verilerine göre CME’de en az 25 BTC değerinde 5’ten fazla opsiyon sözleşmesine sahip olan büyük yatırımcıların sayısı da yükselişte. Bu sayı 2020’nin başında yaklaşık 40 iken iki kattan fazla artış göstererek 99’a çıktı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin Günlük İşlem Hacmi Yüzde 270 Arttı, 3 Milyar Doları Aştı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...