Bitcoin için ‘250,000 dolar’ diyen milyarder: Bunun olması için tek şey yeterli

Milyarder yatırımcı Tim Draper, katıldığı bir panelde Bitcoin’in fiyatının 4 yıl içinde 250,000$’a ulaşacağına ilişkin tahminini yineledi ve bunun olması için tek şeye ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Risk sermayesi yatırımcısı Tim Draper, 6 Kasım’da düzenlenen Web Summit konferansında Bitcoin’in fiyatının 2022 yılına kadar 250,000$’a ulaşacağına ilişkin tahminini yineledi.

Draper önceden de bu yılın Nisan ayında Bitcoin fiyatının 250,000$’a ulaşacağına ilişkin bir tahminde bulunmuş ve şöyle söylemişti:

“Buna inanın, bu olacak. Onlar senin çıldırmış olduğunu düşünecekler ama bu olacak ve tabi ki harika olacak!”

Web Summit toplantısında, Draper’a “Hala Bitcoin fiyatının 4 yıl içinde 250,000$’a ulaşacağını düşünüyor musunuz?” diye de soruldu.

Draper şöyle yanıtladı:

“Evet, sadece %5’lik bir pazar payı fiyatı 250,000$’a çıkarır. Bu devede kulak gibi gözüküyor ve ihtiyacımız olan tek şey, örneğin Bitcoin’in Starbucks’tan bir kahve satın almak için kullanılabilmesi. Bunun olmasıyla birlikte tüm dünyada aniden şöyle bir seçim ortaya çıkacak. Her ülkede geçerliliği olan bir para birimi mi istiyoruz, yoksa bizi belli bir coğrafi bölgeye bağlayan ve başka bir yerde kullanamadığımız bir para birimi mi istiyoruz?”

Draper ayrıca, acayip politik partiler ya da başkaları tarafından belirlenen itibari paralara neden güvendiğimizi de sorguladı. Draper’e göre bankalar, kendine göre sebepler yaratıp ne zaman canları isterse o zaman para basıyor. Bu gibi sebeplerden dolayı tamamen apolitik, küresel ve açık bir para birimi, paranın kontrolünü bankalardan alıp insanlara verebilir.

Geçtiğimiz Mayıs ayında GovTech Pioneers konferansında konuşan Tim Draper akıllı sözleşmelerden faydalanan Blockchain ve bununla ilişkili yapay zekanın, devletlerin rolünü çok büyük ölçüde değiştireceği bir gelecek vizyonu sundu. Ayrıca şunları kaydetti:

“Eğer biz Bitcoin, akıllı sözleşmeler, yapay zeka ve Blockchain teknolojisini birbirine eklemleyebilirsek mükemmel bir bürokrasi yaratabiliriz.”

Eylül ayında bir başka tahminde bulunan Draper, kripto para piyasasının önümüzdeki 15 yıl içinde 80 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşacağını söylemişti. Ayrıca, geçtiğimiz aylarda kripto piyasasındaki kayda değer düşüşü, dijital paraları henüz yeni bir varlık sınıfı olarak kabul etmeyen insanlara bağlamış ve kripto paraların sağlık, sigorta, finans ve bankacılık gibi trilyon dolarlık piyasaların peşinden koşacağını söylemişti.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin için ‘250,000 dolar’ diyen milyarder: Bunun olması için tek şey yeterli”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...