Bitcoin Nakit Paranın Yerini Almayacak

Deutsche Bank tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre Bitcoin zaman içerisinde büyümeye devam edecek ancak asla nakit paranın yerini alamayacak.

Deutsche Bank nakit para kullanımıyla ilgili yeni bir rapor yayınladı ve bu raporda nakit paraya “dinozor” yakıştırması yaptı. Deutsche Bank’e göre nakit para kullanımı azalsa da nakit paranın yerini alan şey Bitcoin olmayacak.

Bu raporda Bitcoin ve kripto paraların genel özelliklerinden ve son yıllarda ne kadar hızlı bir şekilde büyüdüklerinden bahsediliyor. Hatta Deutsche Bank’in yayınladığı raporda Bitcoin’in “ışık hızında büyümeye devam edeceği” belirtiliyor. Ancak Bitcoin tüm bunlara rağmen nakit paranın yerini alamayacak.

Deutsche Bank tarafından yapılan anket gösteriyor ki insanlar nakit paraya hala güveniyorlar. Anket verilerine göre ABD’deki vatandaşların yüzde 33’ü nakit para tercih ediyor. Yüzde 69’luk bir kısmı ise insanların nakit para kullanmaya devam edeceklerini belirtiyor. Bu oran Almanya ve Fransa’da yüzde 60 civarındayken Çin’de yüzde 50 seviyesinde.

Deutsche Bank tarafından aktarılan bilgilere göre dünya genelindeki nakit kullanımı her ne kadar azalıyor olsa da insanlar nakit para kullanmaktan vazgeçmeyecekler gibi görünüyor. Bunun sebebi ise Bitcoin’in ya da diğer elektronik ödeme metotlarının yetersiz olması değil, insanların nakit paraya güveniyor olmaları:

Nakit para önümüzdeki on yıllar içerisinde dünya ekonomisinin bir parçası olmaya devam edecek. İnsanlar geçtiğimiz birkaç yüzyıl içerisinde kağıt paraya büyük bir güven duygusuyla bağlandılar. Bu, günümüz için de geçerli.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin Nakit Paranın Yerini Almayacak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...