Bitcoin saklamanın püf noktaları!

Bitcoin Saklama Yöntemleri İçin Birkaç Temel İpucu

Bitcoin saklama yöntemleri için size bir kaç temel nokta konusunda açıklamada bulunacağız. Bu yüzden, cüzdanlarını korumak için bitcoin kullanıcıları tarafından alınacak güçlü önlemleri gerektirir. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, bugünlerde kötü amaçlı yazılımların çoğunun bitcoin çalma amaçlı çıktığını ortaya koymuştur. Aslında, tek amacı Bitcoin çalmak olan 150’ye yakın zararlı yazılım var. Bu yüzden Bitcoin’lerinizi korumak için güçlü bir önlem gerektirir. İşte size Bitcoin saklama yöntemleri için birkaç temel ama hayati ipuçları.

1. Çoklu imza cüzdan kullanın

Bu, hacker’ların adreslerine bitcoin gönderme yeteneğini çok zor hale getirir. Örneğin, bir cüzdanın toplam sayısı vardır, “x” dır ve bir işlemi imzalamak ve onaylamak için “y” sayı tuşunu imzalamanız gerekir. Sadece “y” anahtar sayısı imzalandığında, işlem gerçekleştirilir. Bu yöntem özellikle şirketler için ve kurucu ortak olan veya kuruluşunuzda büyük bir liderliğe sahip kişiler için çok yararlıdır.

Finansal işlemleri gerçekleştirecek bir grup oluşturabilir ve her işlemin gerçekleştirilmesi için, grubun tüm üyeleri işlemi imzalamak zorunda kalacaktır. Bu nedenle, hacker, her çalışanın bilgisayarına / cihazına bitcoinleri çalabilmesi için erişim sağlamalıdır, aksi takdirde güvenli olacaktır.

2. Cüzdanınızı şifreleyin

Bu, cüzdanınıza yasadışı olarak erişebilmesinin mümkün olması durumunda, hacker için bir başka engel olacaktır. Şifrenizin yeterince uzun olduğundan ve büyük ve küçük harfli karakterler içerdiğinden emin olun. Buna ek olarak, bir şifre üreticisi kullanmayı da düşünmelisiniz.

3. Güçlü bir şifre ve tuş vuruşu karıştırıcı kullanın

Bu, bilgisayar korsanlarının cüzdanınıza erişmesini oldukça zorlaştıracaktır, ancak aynı zamanda bir tuş vuruşunu taktığınızdan emin olmalısınız, çünkü bilgisayarınız bir uzaktan yönetim aracı veya bir keylogger tarafından enfekte olursa, tuş vuruşlarınız kolayca kaydedilebilir ve bilgisayar korsanları Cüzdanınıza erişim kazanabilirsiniz. Bu nedenle, bilgisayarınıza bir tuş vuruşu karıştırıcı yüklemeniz gerekir.

4. Düzenli Yedeklemeler

Çeşitli yerlerde normal yedeklemeleri sürdürmek için bir alışkanlık haline getirin ve konumun güvenli olduğundan emin olmayı unutma. Yedekleri çevrimiçi saklarsanız, lütfen yedeklerin şifrelenmiş olduğundan emin olun.

5. Soğuk Depo

Basit terimlerle, soğuk depolama, bitcoin’lerinizi çevrimdışı saklamak Bitcoin saklama yöntemleri arasında yer gelir; bu, bitcoin’larınızın internete bağlı olmayan bir bilgisayarda depolanacağı anlamına gelir. Bu, genellikle internete bağlı olarak (RAT’ler, keylogger’lar vb.) cüzdanınızın tehlikeye girmesini engeller. İnternete bağlı olmayan bir bilgisayara ya da trezor gibi donanım cüzdanlarını kullanarak 119 $’a mal olan Armory (cüzdan istemcisi) gibi soğuk depolamayı uygulamak için birçok yöntem vardır. Ayrıca kağıt cüzdanlar da kullanabilirsiniz ancak bunlar en üst düzeyde güvenlikle kullanılmalıdır.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin saklamanın püf noktaları!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...