Bitcoin tarihindeki en büyük düşüş: Yükseliş işareti, borsalardaki coin’lerde mi gizli?

Kripto para borsalarının cüzdan bakiyeleri, tarihin en büyük ve en uzun düşüş eğilimini yaşıyor. Araştırma şirketi Glassnode, bunu yatırımcıların daha çok uzun vadeli düşündüğünün işareti olarak değerlendiriyor.

Son zamanlarda yatırımcı ve trader’lar, BTC’lerini borsalardan yüksek oranlarda çekmeye başladılar. Kripto paralara ilişkin veriler sunan Glassnode şirketinin Blockchain araştırmacısı Liesl Eichhols, bu dikkat çekici eğilim hakkında bazı açıklamalar yaptı.

Konuyla alakalı raporda, Bitcoin’in genel piyasa sağlığının ve yatırımcı duygusunun güçlü olduğu vurgulandı. Aşırı olmamakla birlikte piyasada bir iyimserlik duygusu hakim.

Glassnode’a göre kullanıcılar, Bitcoin’lerini borsalardan yoğun bir şekilde çekiyor. Bitcoin sahiplerinin 12 Mart’ta görülen büyük fiyat çöküşünden beri sürdürdüğü bu davranış değişikliği sonucunda borsalar, cüzdanlarında Bitcoin’in tarihindeki en büyük ve en uzun düşüşü deneyimliyor.

Glassnode raporunda, “Yatırımcıların borsalardan paralarını çekmeleri, olaya daha uzun vadeli olarak baktıkları anlamına geliyor. Eğilim, kısmen BTC’nin halving’i takiben fiyatının yükseleceği beklentisinden kaynaklanıyor olabilir. Ancak bu tüm meseleyi anlatmıyor, çünkü aynı zamanda ETH’de de benzer bir para çekme eğilimi görülüyor.” ifadeleri kullanılıyor. Raporda, büyük Bitcoin sahiplerinin sayısındaki büyümenin yanı sıra küçük hesap sahiplerinin artmasının da bu görüşü desteklediği kaydediliyor.

Son olarak şirket, bu eğilime başka bir kısmi açıklamanın borsalara güven eksikliği olabileceğinin altını çiziyor.

Şubat ayının sonlarında 2.65 milyon ile zirveye ulaşan borsalardaki BTC miktarı, sabah saatlerinde yaklaşık  2.43 milyon seviyesinde.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin tarihindeki en büyük düşüş: Yükseliş işareti, borsalardaki coin’lerde mi gizli?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...