Bitcoin ve kripto paralarda bu hafta takip edilecek gelişmeler

Bitcoin ve kripto paralar, önümüzdeki bir haftalık takvimde El Salvador’dan gelebilecek bir müjdenin yanı sıra piyasayı tedirgin edebilecek gelişmeler de olabilir.

G7 zirvesi

Bu hafta G7 zirvesi var ve liderler bir araya gelecek. Joe Biden’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, G7 öncesi bugün Beyaz Saray’da yaptığı basın toplantısında Başkan’ın zirvede kripto paranın fidye saldırılarındaki rolünü ele alacağını söyledi. Bilindiği üzere, ABD’nin en büyüklerinden Colonial Pipeline şirketinin boru hattında siber saldırı nedeniyle tüm petrol akışı durmuştu. Bu bir fidye saldırısıydı ve şirket, hacker’lara o sırada değeri 4.4 milyon dolar olan 75 BTC ödedi. Son dönemde fidye saldırıları, ABD’nin gündemindeki ana maddelerden ve geçtiğimiz günlerde ABD Adalet Bakanlığı, bundan böyle fidye saldırılarının terörizmle eş tutulacağını bildirdi. Fidye saldırılarının birçoğunda ödemeler, kripto para ile talep ediliyor. G7 zirvesi, 11-13 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek.

Avrupa Merkez Bankası faiz kararı ve basın açıklaması

Avrupa Merkez Bankası (ECB) bu hafta faiz kararını açıklayacak ve banka, 10 Haziran’da bir basın açıklaması yapacak. ECB’nin faizlerde değişiklik yapması beklenmiyor. Bununla beraber tahvil alım programıyla ilgili gelişmeler de küresel piyasaların yakın takibinde olacak.

El Salvador’dan olası açıklama

Hafta sonu Miami’de düzenlenen Bitcoin 2021 konferansında El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, önümüzdeki hafta Kongre’ye Bitcoin’in resmi para olmasını sağlayacak bir yasa tasarısı göndereceğini açıklamıştı. Bu hafta El Salvador’dan bu konuyla ilgili gelişme veya gelişmeler görebiliriz.

Ripple davası

Ripple davasında hemen her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Son olarak SEC, Ripple’ın SEC içindeki XRP değerlendirmelerini gösteren belgelerin teslimine karşı cevabı için 11 Haziran’a kadar ek süre istedi. Özellikle XRP yatırımcıları davadaki gelişmeleri mümkün olduğu kadar gün be gün yakından izlemeli.

TRON airdrop’u

APENFT ekibi, APENFT NFT’lerini TRX, TRC20-BTC, TRC20-ETH, TRC20-TUSD, BTT, JST ve TRX sahiplerine ücretsiz olarak göndermeyi planlıyor. Açıklamaya göre 10 Haziran 12:00 UTC’de bir anlık görüntü alınacak ve toplam APENFT arzının yüzde 5’i token sahiplerine NFT ödülleri şeklinde airdrop olarak gönderilecek. Başlangıçta, ilk ay toplam APENFT arzının yüzde 1’i gönderilecek. Kalan yüzde 4’lük kısım ise 24 ay boyunca her ay bölüm bölüm dağıtılacak. Borsalarda bu coin’lerden herhangi birini tutan kullanıcılar, borsanın APENFT AirDrop’unu desteklemesi halinde NFT AirDrop’larını almaya hak kazanacak. Detaylar resmi açıklamada.

Mainnet ICX token’larına otomatik takas

ICON ekibi, 8 Haziran’dan itibaren ERC-20 tabanlı ICX token’larının mainnet token’ları ile otomatik olarak değiştirilebileceğini açıkladı. Hala eski Ethereum tabanlı ICX token’larına sahip olan herkes 8 Haziran’dan itibaren ICONFi uygulaması aracılığıyla bunları takas edebilecek.

OGN geri alım programı

Origin ekibi, NFT satışlarından elde edilen gelirleri kullanarak OGN token’ları alacaklarını duyurdu. Ekip, önümüzdeki hafta açık piyasadan 1.3 milyon dolarlık OGN almayı planlıyor. OGN işlem hacmi ve piyasa değeri göz önüne alındığında bu geri alım miktarının etkisinin az olması bekleniyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin ve kripto paralarda bu hafta takip edilecek gelişmeler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...