Bitcoin ve kripto piyasasını coşturabilecek 4.5 milyar dolarlık yatırım

Dev girişim sermayesi şirketi, kripto projelerine yatırım için 4.5 milyar dolarlık fon hazırlığında. 

Girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z adıyla da biliniyor), kriptoyla ilgili yatırımlar için 4.5 milyar dolarlık dev bir fon toplamayı planlıyor. Bu fonla ilgili haber Financial Times’ta yer aldı.

Söz konusu habere göre, şirketin toplayacağı bu fonun 3.5 milyar dolarının kısa süre önce başlattığı kripto fonuna koyması bekleniyor. Geri kalan 1 milyar dolar ise ayrı tutulacak. Bu ayrı tutulan 1 milyar dolar ise kripto para alanındaki küçük şirketlere yapılan çekirdek yatırımlarda kullanılacak.

Financial Times’ta yer alan haberin kaynağı, söz konusu fonla ilgili işlemlerin bu yılın Mart ayında sonlanacağı bilgisini de veriyor. Ancak şimdiye kadar Andreessen Horowitz’ten bu fonla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

2022 yılının henüz başındayız. Ancak söz konusu girişim sermayesi şirketinin kripto gündemine çıkması ilk defa değil. Bu ayın başlarında a16z, merkezsiz finansı (DeFi), stabil coinleri ve gelişen Web3 endüstrisini de içeren “hedefli” düzenlemeler çağrısında bulunmuştu.

Şirket kısa süre önce yayımlanan raporunda ise şöyle demişti:

“Tüm dijital varlıklara aynı şekilde muamele etmek, hisse senetleri, gayrimenkul, arabalar, sanat eserleri, saatler ve ticaret alanını kapsayan tek bir yasal rejime sahip olmaya benzer.”

Raporda aynı zamanda merkezsiz finans (DeFi) ile ilgili övgü dolu sözler de yer aldı. Buna göre DeFi teknolojileri artık her gün yüz milyarlarca işlem hacmini idare ederek bu alanın rayına oturduğunun kanıtını sağlıyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin ve kripto piyasasını coşturabilecek 4.5 milyar dolarlık yatırım”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...