Bitcoin’de bu metrik 6 ay sonra yeşile döndü! BTC için anlamı ne?

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmeye çalışırken bir metrik 6 ay sonra ilk defa yeşile döndü. 

Lider kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesini yakalamak için atakta. Hafta sonu 60,000 doların üzerine çıkan BTC, son 24 saatte 63 bin doların üzerine çıktı.

Bitcoin zirveleri yakalamak için uğraşırken bir metrik 5 ay sonra ilk defa yeşile döndü. Bu büyük bir boğa piyasasının başlangıcının işareti olabilir. Uzun Vadeli & Kısa Vadeli Birikimci Gerçekleşen Fiyat Oranı’nın (LTHSTH-RPR) bir boğa bayrağı açmak üzere olduğu değerlendirildi.

Gerçekleşen bir Podcast yayınında Preston Pysh, bu oranın Bitcoin için en önemli yükseliş sinyallerinden biri olduğuna vurgu yaptı. LTHSTH-RPR oranı Bitcoin değerini en iyi yansıtan metriklerden biri olarak nitelendiriliyor. Yaratıcısı, Bitcoin 2021 konferans organizatörü Dylan LeClair.

LeClair, “Kısa Vadeli: Uzun Vadeli Gerçekleşen Fiyat Oranı düştükçe, daha fazla yükseliş bekliyorum” diyerek metriğin BTC için önemine vurgu yaptı. Gösterge birkaç aydır düşüş eğiliminde ve Bitcoin’in yükselişi için zamanın geldiğini gösteriyor.

LTHSTH-RPR, uzun vadeli ve kısa vadeli birikim yapan yatırımcıların maliyet çizgisini ortaya koyuyor. Burada uzun vadeli birikim yapan yatırımcının ne olduğuna açıklık getirmek gerekiyor. Kripto analiz firması Glassnode, portföyündeki coini 155 gün ve üstünde hareket ettirmeyen yatırımcıyı uzun vadeli birikim sahibi olarak tanımlıyor. Bunun altındaki yatırımcılar ise kısa vadeli birikim yapan yatırımcı olarak değerlendiriliyor.

“Marjinal satıcı tükendiğinde BTC yükselir. Bu nedenle, patlayıcı boğa koşuları sırasında LTH’lerin maliyet temelinin durgun kaldığını, STH’lerin (çoğu yeni piyasa katılımcısı olan) maliyet temelinin patladığını görüyoruz.”

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin’de bu metrik 6 ay sonra yeşile döndü! BTC için anlamı ne?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...