Bitcoin’de merakla beklenen teknolojinin beta sürümü yayınlandı

Bitcoin’in bir süredir merakla beklenen Lightning Network’ünün bir versiyonu sonunda gerçek kullanıcılar için hazır hale getirildi.

Bitcoin’in bir süredir merakla beklenen Lightning Network’ünün bir versiyonu sonunda gerçek kullanıcılar için hazır.

Kaliforniya merkezli startup Lightning Labs, bugünkü duyurusunda yazılımın (LND) bir beta sürümünü resmen piyasaya sürdüğünü açıkladı. Bu kullanıcıların artık LND’yi diğer kullanıcılara Bitcoin ve Litecoin göndermek için kullanabilecekleri anlamına geliyor. Yazılım, temelde kripto para işlemlerini daha hızlı ve daha ucuz bir hale getirmeyi amaçlıyor. Bununla birlikte Bitcoin’i Nesnelerin İnterneti ödemeleri gibi yeni uygulama türlerine de bir adım daha yaklaştırıyor.

Bitcoin‘e benzer şekilde Lightning protokolü herhangi bir kişi ya da şirket tarafından yönetilmiyor.

Twitter’ın CEO’sundan da yatırım aldı
Lightning Network protokolünü geliştiren Lightning Labs, Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee ve PayPal’ın eski yöneticilerinden David Sacks’ın da aralarında yer aldığı bir düzine yatırımcıdan 2.5 milyon dolar topladı.

Konuyla ilgili olarak CoinDesk’e konuşan Lightning Labs yatırımcılarından David Sacks, “Lightning, Bitcoin üzerine inşa edilen en önemli protokol ve Lightning Labs, bu protokolün en iyi geliştiricisi.” açıklamasını yaptı.

Blockchain güvenlik şirketi BitGo’nun üst düzey yöneticilerinden Ben Davenport ise bunun çok önemli bir kilometre taşı olduğunu kaydetti.

Öte yandan kripto para ve Blockchain alanında dünyanın en saygın isimlerinden biri olan Türk bilgisayar bilimcisi Emin Gün Sirer, geçtiğimiz hafta Discord kanalı Squanch’ta Lightning Network ile ilgili, “Güvenliği felaket bir sistem olacak. Herkesin parası çalınacak. Bütün sermayeyi kediye emanet etmek gibi bir şey.” şeklinde konuşmuştu.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin’de merakla beklenen teknolojinin beta sürümü yayınlandı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...