Bitcoin’in 10 bin dolara ulaşmasını tek bir yatırımcının hamlesi sağlamış olabilir

Artan düzenleme dedikoduları ve güvenlik endişeleri piyasayı sarınca kripto para birimleri 2018 yılıyla birlikte yüzde 50’ye yakın değer kaybetti. Bununla birlikte, son bir hafta içerisinde piyasa ciddi bir toparlanma yaşadı.

6 Şubat tarihinden itibaren 6 bin doları aşmaya başlayan Bitcoin, yüzde 60’ın üzerinde yükseliş görerek 10.000$’a ulaştı. Bitcoin’in 10 bin dolara ulaşmasını tek bir yatırımcının hamlesi sağlamış olabilir.

Ya büyük oyna ya da eve git. Bu, yukarıda bahsedilen ve 1 numaralı kripto para birimi Bitcoin’den 400 milyon dolarlık satın alan gizemli bir yatırımcının mottosu.

 

Bitcoin adresi 3Cbq7aT1tY8kMxWLbitaG7yT6bPbKChq64 olan ve kimliği bilinmeyen bir yatırımcı, 9 Şubat ile 12 Şubat arasında Bitcoin satın alarak 55 bin olan bakiyesini 96 bine çıkardı. Tüm sosyal medya platformlarında yayılan işlem, 6 bin doların dip olduğunu savunan boğaları cesaretlendirdi ve piyasada satın alma işlemleri art arda geldi.

360 Blockchain’in başkanı Jeff Koyen, konuyla ilgili olarak “400 milyon dolarlık balına, yatırımcılar için Telegram kanallarında konuşulan komplo teorilerinin yakıtı oldu.” dedi.

Milyarderler kulübüne adım attı

400 milyon dolarlık Bitcoin satın alan bu gizemli yatırımcı, Bitcoin’in 10 bin dolar seviyesine ulaşmasıyla Bitcoin milyarderleri kulubüne de adım atmış oldu.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin’in 10 bin dolara ulaşmasını tek bir yatırımcının hamlesi sağlamış olabilir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...