Bitcoin’in enerji kullanımında sürdürülebilirlik yüzde 56!

MicroStrategy şirketinin yanı sıra özellikle Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren Bitcoin madenciliği şirketlerinin oluşturduğu Bitcoin Madencilik Konseyi, Bitcoin’in enerji kullanımıyla ilgili beklenen açıklamayı yaptı.

Bitcoin Madencilik Konseyi tarafından yapılan araştırmaya göre, Bitcoin’in enerji kullanımında sürdürülebilirlik oranının yüzde 56’ya ulaştığı belirlendi. Rakam, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor tarafından açıklandı.

Saylor, yaptığı açıklamada başarılı bir araştırma gerçekleştirdiklerini ve madencilik ağının yüzde 32’sinin bu araştırmaya dahil edildiğini söyledi. Saylor, “Bu beklediğimizden daha fazla bir oran.” dedi.

Büyük oranda sürdürülebilir enerji

Saylor, sözlerinin devamında “Büyük oranda sürdürülebilir enerji gördük. Bunların çoğu güneş, rüzgar, jeotermal ve nükleer enerjiydi.” şeklinde konuştu.

Başarılı CEO, Bitcoin’in harcadığı enerjinin birçok ülkede harcanan enerjiden çok daha az olduğunu vurguladı ve şunu ekledi:

“Bitcoin’in çok enerji harcadığını söyleyenler de aslında onu, yine önemsiz seviyede enerji harcayan ülke ya da bölgelerle kıyaslıyor.”

Saylor, araştırma sonucunda ulaşılan yüzde 56 oranının ABD, Almanya, Güney Kore gibi ülkelerin kullandığı sürdürülebilir enerjinin üzerinde olduğunun altını çizdi.

Bitcoin’in harcadığı enerji, ABD’de boşa harcanan enerjinin yüzde 2.8’i

Madencilikte tüketilen enerji kullanımına ilişkin veriler paylaşmaya devam eden Saylor, “Bitcoin madenciliğini, tüm dünyada harcanan enerjiyle karşılaştırdık. Bitcoin, tüm dünyadaki enerji üretiminin %0.1’ini harcıyor. Bitcoin’in tüm dünyadaki enerji harcama oranı, ABD’de boşa harcanan enerjinin %2.8’ine eşit.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Saylor, Bitcoin madencilerinin Çin’den göçüne de değindi:

“Çin’deki göç, eski cihazlarla olmayacak. Birçok eski cihaz orada kalacak. Çünkü onları taşımak da çok maliyetli bir durum. Göç eden madenciler, operasyonlarını bundan sonra yeni cihazlarla yapacaklar.”

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin’in enerji kullanımında sürdürülebilirlik yüzde 56!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...