Bitfinex’in kripto parası dibe vurdu

Bitfinex’in kripto parası LEO’nun fiyatı, piyasaya sürüldüğü günden bu yana ilk defa 1 doların altına geriledi.

Önde gelen kripto para borsalarından Bitfinex‘in kripto parası günün ilk saatlerinde daha önce görülmemiş seviyelere geriledi. LEO’nun fiyatı, sabah saatlerinde 1.04 dolardan 0.97 dolara kadar düştü. LEO böylece, ilk defa 1 doların altına gerilemiş oldu.

1 dolardan satılmıştı

LEO, geçtiğimiz Mayıs ayında nitelikli yatırımcılara 1 dolardan satılmış ve Bitfinex 1 milyar dolar toplamıştı. Kripto paranın fiyatı, Haziran ayında 2 dolar ile en yüksek seviyesini görmüştü.

LEO, şu anda 1 milyar dolarlık piyasa kapitalizasyonuyla en büyük 13. kripto para konumunda.

Öte yandan Bitfinex, yaptığı açıklama ile kendilerine karşı Tether’la piyasanın manipüle edildiği suçlamasıyla dava açılmasını beklediklerini duyurdu. Piyasayı sarsma potansiyeli taşıyan bu olası davanın etkilerinin ne olacağı önümüzdeki günlerde görülecek. Borsa, suçlamaların mesnetsiz olduğunu ve tüm kripto para topluluğunun büyümesine ve başarısına zarar vermeyi amaçladığını ileri sürerek Tether’ın asla piyasayı manipüle etmek için kullanılmadığını, tüm Tether token’larının rezervlerle tamamen desteklendiğini ve kripto paraların fiyatlarını kontrol etmek için değil, piyasa talebine göre ihraç edildiklerini iddia etti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitfinex’in kripto parası dibe vurdu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...