Bitfinex’ten çalınan yüzlerce Bitcoin harekete geçti

2016 yılında kripto para borsası Bitfinex’ten çalınan 500’ün üzerinde Bitcoin, dün gerçekleştirilen işlemlerle farklı adreslere taşındı.

Kripto para borsası Bitfinex’ten 2016 yılında çalınan 500’ün üzerinde Bitcoin harekete geçti. Bitfinex, 2016 yılındaki saldırıda 73 milyon dolar zarar etmişti.

Dün gerçekleştirilen işlemlerde değeri 2 milyon 600 bin dolar aşan kripto paraların toplamda 13 yeni adrese taşındığı görülüyor.

Bitcoin’lerin taşındığı bu adreslerin daha önce hiçbir işlem geçmişi bulunmuyor. Bu, saldırganın kimliğinin gizli kalmaya devam edeceğini gösteriyor.

120,000 BTC çalınmıştı

2016’nın Ağustos ayında gerçekleşen saldırıda çalınan Bitcoin’lerin sayısı 120,000 ile ifade ediliyor. Bu kripto paraların toplam değeri şu anda 610 milyon doları aşıyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in 20,000 dolara çıktığı dönemde 2 milyar 400 milyon dolar ediyorlardı.

Saldırı, kripto para piyasası üzerinde büyük bir etki yarattı ve Bitcoin’in fiyatı %20 oranında geriledi. Bitfinex ise uzun bir süre tüm hizmetlerini askıya almak zorunda kaldı.

Çalınan Bitcoin’lerin bir kısmı, ABD hükümetinin yardımıyla kurtarılabildi

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitfinex’ten çalınan yüzlerce Bitcoin harekete geçti”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...