BitMEX yöneticisinden itiraf: Kullanıcılarımızın çoğu etkilendi

Bir BitMEX yöneticisi, kullanıcıların e-posta adreslerinin açığa çıkması olayından kullanıcıların çoğunun etkilendiğini söyledi.

Dün önde gelen kripto para borsalarından BitMEX’in kullanıcılarına e-postanın “kime” kısmında birçok kullanıcının e-posta adresinin ifşa olduğu bir e-posta gönderdiği ortaya çıkmıştı.

Borsadan yapılan açıklamada, bazı kullanıcıların diğer kullanıcıların e-posta adreslerini içeren genel bir güncelleme e-postası aldığı ifade edilmiş ve özür dilenmişti.

Aşağıda, o e-postadan bir ekran görüntüsü yer alıyor. Bu ekran görüntüsünde BitMEX’te üyeliği bulunan müşterilerin e-posta adresleri görülüyor.

Öte yandan The Block’a konuşan BitMEX COO vekili Vivien Khoo, söz konusu e-postanın kullanıcıların çoğuna gönderildiğini itiraf etti. Olaydan tüm kullanıcıların etkilenmediğini söyleyen yönetici, sorunun e-postaları göndermek için kullanılan yazılım komut dosyasında meydana gelen bir hata nedeniyle oluştuğunu aktardı.

Khoo, sözlerinin devamında başka hiçbir kişisel bilgi ya da hesap bilgisinin açığa çıkmadığını belirtti.

Bu arada BitMEX’in rakibi Binance de aynı e-posta adresiyle Binance’te hesabı bulunan kullanıcılarına e-posta adreslerini hızlı bir şekilde değiştirmelerini önerdi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “BitMEX yöneticisinden itiraf: Kullanıcılarımızın çoğu etkilendi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...