Brave ekosistemi büyüyor, reklam şirketleri BAT satın alıyor

Blockchain tabanlı internet tarayıcısı Brave’in kullanıcı sayısı her geçen gün büyümeye devam ederken reklam şirketleri de Basic Attention Token (BAT) almayı sürdürüyor.

Brave, reklamsız gezinme özelliği ile birçok kullanıcının dikkatini çekmeyi başarmıştı. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Brave ile internette gezinen kullanıcılar reklam izlemeyi tercih ederek reklam gelirlerinin %70’i ile oluşturulan havuzdan gelir elde edebiliyor.

Hizmet token’ı gerçekten çalışıyor

Brave’in mekanizması gereği reklam verecek kuruluşların token’ı satın alması gerekiyor.

20 Nisan’da 66 bin 235 dolar karşılığında Brave sisteminde kullanılan token olan Basic Attention Token’dan (BAT) 380 bin adet satılmış. Mart ayında ise toplam 906 bin adet Brave token satılmış. Mart ayında elde edilen gelirlerden kullanıcılara 634 bin adet token dağıtıltığını görüyoruz ve bu, mevcut fiyatla 95 bin dolar ediyor.

En çok reklam kampanyası Amerika’da

Brave’in sağladığı bilgilere göre, Amerika’da 68, İngiltere’de 34, Kanada’da 32 aktif reklam kampanyası mevcut iken ülkemiz Türkiye’de halihazırda 1 adet kampanya var.

Kullanıcı sayısı artıyor

Öte yandan aktif BAT cüzdanı sayısı uzun süredir artıyor. 2019 Mart ayında 96 bin aktif cüzdan sayısına sahip BAT, BatGrowth‘a göre, geçtiğimiz Mart ayını 263 bin cüzdan sayısı ile kapatmış bulunuyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Brave ekosistemi büyüyor, reklam şirketleri BAT satın alıyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...