Brezilya’da 360 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığına Darbe

The Next Web tarafından yapılan habere göre Brezilya’daki yetkililer büyük çaplı bir dolandırıcılık şebekesini çökertmeyi başardılar.

Brezilya’daki yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre bu suçlular şu ana dek insanlardan 359 milyon dolar değerinde para topladılar.

Büyük Operasyon

Parana eyaletindeki yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre yerel kolluk kuvvetleri yürütülen operasyon sonucunda dokuz kişiyi tutukladılar. Tutukluların ismi henüz açıklanmış değil.

Brezilya polisi dört ay süren soruşturmalar sonucunda özellikle Parana, Bahia, Minas Gerais, Maranhao ve Amapa gibi eyaletlerden en az 500 kişinin bu dolandırıcılara para verdiğini öğrendi. Bu şebekeye kurban giden toplam kişi sayısı tam olarak bilinmese de yetkililer bu sayının 5 bine kadar çıkabileceğini düşünüyorlar:

Yatırımcılar şirketten altı ay boyunca paralarını çekemeyecekleri yönünde bir mesaj aldılar. Bu şirketin aslında bir dolandırıcılık şebekesi tarafından kurulduğu böylece anlaşılmış oldu.

Bu dolandırıcılara yatırım yapan bir yatırımcının açıklamalarına göre kendisine günlük olarak başta yatırdığı paranın yüzde 3, yüzde 4’ünü kazanacağı vaat edildi. Ancak şirket, yatırımcılarına vaat ettiği bu parayı altı ay boyunca ödemeyeceği yönünde mesaj atmayı da ihmal etmedi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Brezilya’da 360 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığına Darbe”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...