BSC Tabanlı Neko Network’e 4 Milyon Dolarlık Saldırı

Binance Smart Chain tabanlı Maze Protocol’ün “deneysel ağı” olarak lanse edilen Neko Network’ün, 11 Ağustos’u 12 Ağustos’a bağlayan gece saldırıya uğradığı duyuruldu. 

Maze Protocol, saldırının detaylandırıldığı bir gönderide, saldırganların lending protokolündeki bir sızıntıdan yararlandığını belirtti. Bu sızıntının, kullanıcıların ödünç aldığı varlıkların direkt olarak saldırganın cüzdanına gönderilmesini sağladığı bildirildi.

Protokol, açıklamasında, saldırganların ekibe ait bir cüzdana iade ettiği 1.8 milyon doların “kurbanlara ait cüzdanlara dağıtılacağı” ifadesine yer verdi.

Saldırının bilançosu

Maze ekibi, saldırıda parmağı olan 6 adres bulunduğunu, saldırının bir grup çalışması şeklinde gerçekleştiğinin varsayıldığını belirtti. 6 cüzdanın da ele geçirdiği toplam BUSD miktarının 499.423, USDT miktarının 3.620.179, USDC miktarının 2.792, BTCB miktarının ise 1 olduğu bildiriliyor.

3.8 milyon dolar ile saldırıdan en çok zarar gören cüzdan, bir balinaya ait. Toplamda 17 kurbanın olduğu olayda, diğer hesaplar, yaklaşık 296.000 dolar kaybetti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “BSC Tabanlı Neko Network’e 4 Milyon Dolarlık Saldırı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...