BTC destekten sonra çıkışını sürdürecek mi?

Bitcoin aradan sonra tekrardan yükselişe başladı. 47.500-49.050 dolar direnç alanına yaklaşıyor.

Bu, kısa vadeli paralel azalan bir kanaldan bir kopuşa neden oldu. BTC şu anda 47.500-49.050 dolar direnç alanına yaklaşıyor.

13 Eylül’de 43.400 dolara düştükten sonra BTC önemli ölçüde toparlandı. Ertesi gün, yükseliş rüzgarını bir anda  yarattı ve bu sabah 47.250$’a ulaştı.

Fiyat hareketi boğa gibi görünse de, teknik göstergeler kesin olarak düşüş gösteriyor. RSI 50’nin altında, MACD düşüyor ve negatif bölgeye geçmeye yakın ve Süper Trend düşüşe geçti. Bu, en son Nisan ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden düştükten sonra meydana geldiği durumun kopyası gibi.  Bu nedenle, fiyat hareketi ve teknik göstergeler zıt okumalar verdiğini göz ardı etmemek gerek.

 

btc hücum BTC hücum ribauntuna çıktı ve sayı yapmak üzere !

 

Gelecek hareketi ne olabilir?

Altı saatlik grafik daha az düşüş gösteriyor. Hem RSI hem de MACD’nin yükseliş sapmaları oluşturmasından sonra BTC’nin azalan paralel bir kanaldan çıktığını gösteriyor. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler içerir.

Bununla birlikte BTC, 0,5-0,618 Fib geri çekilme direnç seviyelerinin yarattığı 47.850 dolar ile 49.050 dolar arasında güçlü bir direnç alanına yaklaşıyor. Grafiklere bakıldığında kısa süreli yeni bir sıçrayış görülebilir.

İki saatlik grafik, BTC’nin kanalın direnç çizgisini destek olarak zaten doğruladığını gösteriyor (yeşil simge). Ayrıca RSI 50’nin üzerinde ve MACD pozitif verilerde.

 

Dalga sayısı

En olası dalga sayısı, sıçramanın düz bir A-B-C düzeltici yapısından gelen C dalgasının parçası olduğunu gösteriyor.

Zirve için ikinci en olası alan 50.720 dolar ile 50.785 dolar arasında. Bu, A dalgasının (beyaz) 1:1.61 uzunluğu ve 0.786 Fib geri çekilme direnç seviyesidir.

Bu nedenle, fiyat 0,5 Fib geri çekilme seviyesinin üzerine çıkarsa, 0,786 Fib geri çekilme seviyesine kadar yükselmesi muhtemeldir.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “BTC destekten sonra çıkışını sürdürecek mi?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...