Bu hafta izlenecek en önemli 4 altcoin olayı

Bu hafta en büyük üçüncü kripto para XRP’den teknoloji devlerinin desteğini alan THETA’ya kadar dört ayrı altcoin için önemli gelişmeler var.

XRP (XRP) – Spark dağıtımı

Aylardır beklenen gün geldi, çattı. XRP yatırımcıları için Spark token’ı dağıtımı için bakiye kayıtları bu hafta 12 Aralık‘ta alınacak. Spark dağıtımından yararlanmak isteyen XRP yatırımcılarının bu tarihten önce dağıtımı destekleyen borsalarda XRP tutmaları gerekiyor. Türkiye’den BtcTurk, Paribu, Felixo, Vebitcoin, Bitexen gibi borsalar dağıtımı destekliyor. Dünyadan ise Binance, Coinbase, Huobi, OKEx, Bitfinex, Bithumb, Bittrex, Poloniex kullanılabilir.

aelf (ELF) – Ana ağa geçiş

İki yıldan daha uzun süren bir testnet sürecinin ardından aelf, 10 Aralık‘ta ana ağa geçiş yapıyor. ELF, son bir haftada yüzde 30’a yakın fiyat artışıyla dikkatleri üzerine çekti. Token, son bir ayda yüzde 60 artarken yılın başından beri de yüzde 160’dan fazla yükseldi.

Theta (THETA) – Akıllı kontrat desteği

Google ve Samsung gibi teknoloji devlerinin desteğini alan Theta‘ya akıllı kontrat desteği getiriliyor. Test ağı üzerinde birkaç aydır devam eden denemelerin ardından Turing-complete akıllı kontratlar, 10 Aralık‘tan itibaren Theta ana ağında kullanılabilecek.

Neo (NEO) – 3.0’a büyük adım

NEO’nun kapsamlı sürüm güncellemesi 3.0’a giderek yaklaşılıyor. NEO 3.0 test ağına geçiş öncesi son aşama olan Preview4 test ağı, 8 Aralık‘ta yayına alınacak. Bundan iki hafta sonra, 22 Aralık’ta ise resmi test ağı başlatılacak. NEO 3.0’a geçişin ise 2021’in ilk çeyreğinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

NEO’nun performansı bu yıl beklentilerin altında kaldı. Son bir ayda yüzde 20 artan kripto paranın bir yıllık performansı ise yüzde 90’ın biraz üzerinde.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bu hafta izlenecek en önemli 4 altcoin olayı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...