Bu Hafta Takip Edilesi 6 Altcoin

Kripto para piyasasının toplam değeri, pazar günkü düşüşün ardından yeniden 2 trilyon doların üstüne çıktı. Bitcoin’in piyasa dominansı %52,29 olarak ölçülürken*, bazı altcoin fiyatları düşüş sonrası yeniden yükselişe geçti.

Kripto para yatırımcıları, pazar günkü düşüşten sonra yeni bir haftaya hazırlanıyor. Bu hafta takip edilebileceğini ve kayda değer gelişmeler yaşayabileceğini düşündüğümüz 6 altcoin, sırasıyla** IOTA, Tezos, PancakeSwap, Avalanche, TrustSwap ve Elrond oldu.

IOTA (MIOTA)

  • Bu haftaki haber: IOTA’da, Chrysalis’e geçiş dönemi 21 Nisan’da başlayacak. Güncellemenin kendisi, 28 Nisan’da yapılacak.

  • Neden takip edilesi: Chrysalis, gelecekte Coordicide ağına daha kolay bir şekilde geçiş yapılabilsin diye tasarlandı. IOTA’nın, Chrysalis’in beraberinde gelecek teknik özellikler sayesinde “saniyede birkaç yüz işlem” kaldırabileceği ifade ediliyor. Chrysalis’e geçecek token sahipleri için hazırlıklar çarşamba günü başlayacak.

Tezos (XTZ)


  • Bu haftaki haber: Tezos Domains, 21 Nisan’dan itibaren herkesin kullanımına açık olacak.

  • Neden takip edilesi: Tezos Domains, Ethereum Name Service’e benzer bir proje. İnsanlar buradaki açık artırmalarla Tezos adreslerini bir domain adı ile eşleştirebilecekler. Bir işlem yapılacağı zaman göze karmaşık gelen cüzdan adresi yerine, örneğin, “blockchain.tez” gibi bir ad kullanılabilecek. Bunun başta merkeziyetsiz uygulama (dApp) kullanıcıları olmak üzere genel olarak Tezos’la işlem yapan pek çok kişiye kolaylık sağlaması bekleniyor.

PancakeSwap (CAKE)


  • Bu haftaki haber: PancakeSwap, bugünkü yakım sırasında token arzında azaltmaya gidecek.

  • Neden takip edilesi: Haftalık olarak token yakan PancakeSwap, 19 Nisan’da “Bugünkü yakım, şimdiye kadarkilerin en büyüğü olacak.” şeklinde bir açıklama yaptı. Geçen haftaki işlem sırasında 4.842.540 tane CAKE imha edilmişti. Bunların o tarihteki değeri 119 milyon dolardan fazlaydı.

Avalanche (AVAX) ve TrustSwap (SWAP)


  • Bu haftaki haber: TrustSwap’in tanıttığı Incubator Program, 25 Nisan’da açılacak.

  • Neden takip edilesi: Incubator Program’a başvuran kripto para startupları pazarlama, topluluk yönetimi, teknik gelişmeler gibi alanlarda uzmanlardan danışmanlık alıp, Launchpad aracılığıyla yatırım toplayabilecek. TrustSwap, Incubator açıldıktan sonra Launchpad’i tam kapsamlı olacak şekilde Avalanche’e aktaracak. Bunun için ilk adımlar martta atılmıştı.

Elrond (EGLD)


  • Bu haftaki haber: Elrond, Maiar Exchange’in tokenını bir yıl boyunca alacağı snapshotlar ile dağıtacak. İlk snapshot, pazartesi günü Türkiye saatiyle 17:00 sularında gerçekleşecek.

  • Neden takip edilesi: Bir otomatik piyasa yapıcı (AMM) olan Maiar Exchange için MEX adlı bir token geliştirildi. 1 milyarlık arzı olan MEX’in neredeyse yarısı, Elrond (EGLD) Uniswap (UNI), SushiSwap (SUSHI) ve PancakeSwap (CAKE) sahiplerine dağıtılacak. Snapshot sırasında insanların doğrudan Maiar’da veya Ledger gibi cüzdanlarda tuttukları EGLD miktarı esas alınacak. MEX, Elrond ekosisteminin ilk tokenı olacak.

 

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bu Hafta Takip Edilesi 6 Altcoin”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...