Bu Hafta Takip Edilesi 6 Altcoin

Bu atmosferde hafta boyunca takip edilebileceğiniz  6 altcoin, sırasıyla: Cardano, Solana, Elrond Network, Chiliz, Qtum ve My Neighbor Alice oldu.

Bitcoin, yeni haftaya girerken yeniden 50.000 doların üstüne çıktı. CoinGecko’ya kripto para piyasasının toplam değeri 2 trilyon doların üstündeyken, Bitcoin’in dominansı %51,49 olarak* ölçülüyor.

Bu atmosferde hafta boyunca takip edilebileceğiniz  6 altcoin, sırasıyla** Cardano, Solana, Elrond Network, Chiliz, Qtum ve My Neighbor Alice oldu.

Cardano (ADA)


 • Bu haftaki haber: Cardano, 29 Nisan günü Türkiye saatiyle 19:30’da Afrika Özel programını düzenleyecek.

 • Neden takip edilesi: Bu ayın sonunda Cardano360 yerine Afrika Özel programı düzenlenecek. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, programda “şimdiye dek yaptıkları ve yapmaya devam edecekleri büyük işleri kutlayacaklarını” söylediIOHK Foundation’ın “çok özel bir etkinlik” olacağını duyurduğu Afrika Özel programına kayıt yoluyla katılınabiliyor.

Solana (SOL)

 • Bu haftaki haber: 28 Nisan’da “Solana Mevsiminin” başlayacağı açıklandı.

 • Neden takip edilesi: 22 Nisan’da herhangi bir detay verilmeden yapılan duyuru, sosyal medyada merak uyandırdı.

Elrond Network (EGLD)

 • Bu haftaki haber: Elrond altyapısını kullanan Maiar Exchange adlı otomatik piyasa yapıcının (AMM), 30 Nisan’da kullanıma açılması planlanıyor.

 • Neden takip edilesi: Maiar Exchange’in, borsada kullanılabilecek MEX adlı bir tokenı olacak. EGLD sahipleri, MEX token alabilmek için 19 Nisan’dan beri staking yapabiliyorlar. Dağıtımlara mayısın ilk yarısında başlanması bekleniyor.

Chiliz (CHZ)

 • Bu haftaki haber: Socios.com, bu hafta içinde iki tane taraftar tokenı arzı düzenleyecek.

 • Neden takip edilesi: Chiliz sahipleri, 27 Nisan’da Göztepe için geliştirilen GOZ adlı taraftar tokenını satın alabilecekler. 28 Nisan’daysa Universidad de Chile’nin tokenı arz edilecek.

Qtum (QTUM)

 • Bu haftaki haber: Qtum, 30 Nisan günü Türkiye saatiyle 09:00 sularında (değişiklik gösterebilir) hard fork düzenleyecek.

 • Neden takip edilesi: Qtum’daki bloklar arasında şu anda ortalama 128 saniyelik bir boşluk bulunuyor. Bu sayı, hard fork sonrasında 32 saniyeye düşürülecek. Bunun yanında zorluk ayarı için kullanılan algoritmada ve blok ödüllerinde güncellemeye gidilecek.

My Neighbor Alice (ALICE)

 • Bu haftaki haber: My Neighbor Alice, 27 Mayıs günü Türkiye saatiyle 15:00’te başlayıp, 11 Mayıs’a kadar sürecek staking sürecinin ardından platformdaki ilk dijital “arazi satışını” gerçekleştirecek.

 • Neden takip edilesi: “Nature’s Rest” adasındaki 927 parsel, 12 Mayıs’ta çekiliş yoluyla dağıtılacak. Çekilişe katılmak için en az 20 ALICE stake etmek gerekecek. My Neighbor Alice’teki araziler, birer NFT işlevi gördüğü için dijital varlık olarak kullanılabiliyor. Bunları hem oyunun içinde hem üçüncü parti olarak sayılan NFT borsalarında alıp-satmak mümkün.
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bu Hafta Takip Edilesi 6 Altcoin”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...