Büyük LinkedIn ve Twitch yatırımcısı: Bitcoin kırılma noktasında

Pinterest, LinkedIn ve Twitch gibi platformların yatırımcısı olan Bessemer Ventures’a göre Bitcoin, kurumsal talep konusunda artık bir dönüm noktasında.

Son aylarda Bitcoin kurumsal şirketlerin radarına giren bir yatırım aracı haline geldi. Square ve MicroStrategy’nin yaptığı alımlar dünyada büyük ses getirirken, koronavirüs vakalarının yeniden konuşulduğu, BitMEX yetkililerin tutuklandığı ve istifa ettiği olayların yaşandığı çalkantılı bir dönemde bile BTC fiyatında bir gerileme olmadı. Ancak bu alımlar en büyük kripto paranın ciddi şekilde yükselmesini de sağlamadı.

Bitcoin Ocak ayından bu yana yüzde 60’lık bir yükseliş kaydederken, MicroStrategy ve Square alımları fiyatın yukarı doğru bir kırılımı yaşamasına yakıt olamadı.

“Bitcoin küresel bir varlık sınıfı olacak”

Bulut iletişim aracı Twilo, görsel panosu Pinterest, kurumsal iletişim ağı LinkedIn ve canlı yayın sitesi Twitch gibi platformlara yatırım yapan girişim şirketi Bessemer Ventures ise tüm bu gelişmeler ışığında Bitcoin’in küresel olarak kabul edilmiş bir varlık sınıfı olacağına kuvvetli bir şekilde inandığını açıkladı ve BTC’ye olan kurumsal talebin bir dönüm noktasına ulaştığını belirtti:

“Bitcoin’in asimetrik risk profili, kıtlık özellikleri ve dijital bir değer deposu olarak hizmet verebilme yeteneği göz önüne alındığında küresel olarak kabul gören bir varlık sınıfı haline geleceğine inanıyoruz. Merkez bankası bilançolarının dünya çapında hızla genişlemesiyle Bitcoin dijital altın olarak hizmet vermeye ve gelecekte daha da artması beklenen enflasyona karşı bir koruma sağlamaya hazırlanıyor”

Forbes’un haberine göre Bessemer bu hafta, New York merkezli varlık yönetim şirketi Stone Ridge’in bir yan kuruluşu olan New York Digital Yatırım Grubu (NYDIG) için yapılan 50 milyon dolarlık bir fon toplama turunda yer almıştı. Kurumsal dünyaya regülasyona uygun hizmetler getirmek amacıyla 2017 yılında kurulan NYDIG, Stone Ridge’in şu an 115 milyon dolar değerindeki 10 bin Bitcoin’inin saklayıcısı konumunda…

“Kurumsal talep dönüm noktasında…”

Dijital varlık yönetim şirketi Grayscale’in neredeyse her çeyrek Bitcoin alım rekorları kırdığını belirten Bessemer, NYDIG’nin dijital varlıklar için geliştirdiği saklama hizmetlerinden ötürü, BTC için kurumsal talebin artarak hızlanmasını beklediğini açıkladı:

“Bu yükselen varlık sınıfı için kurumsal talep artık dönüm noktasına geldi. Şu ana kadar yaşanan bazı teknik sorunlar ve regülasyon zorlukları kurumların yatırım yapmasının önüne bazı engeller koyuyordu. Ancak bu sorunların çoğu artık aşıldı.”

Bessmer ayrıca opsiyon piyasasının göreceli olarak şu anda küçük olduğunu ancak burada da büyüme beklediğini belirtti:

“Bitcoin günlük ortalama işlem hacminde opsiyon piyasası yaklaşık yüzde 1’lik yer tutuyor. Bu rakam emtia, petrol ve altın gibi piyasalarda yüzde 20 ilâ 25 arasında… Sonuç olarak Bitcoin bu anlamda da hala bebek gibi… Türev işlemleri de artık kripto evreninde heyecan verici fırsatları ortaya koyan bir piyasa yeri haline geldi ve hızla büyüyor.”

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Büyük LinkedIn ve Twitch yatırımcısı: Bitcoin kırılma noktasında”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...