CEO Armstrong açıkladı: Coinbase 500 milyon dolarlık kripto para alacak

Kripto kışı” için 4.4 milyar dolarlık nakit rezerv ayırdığını açıklayan Coinbase, bilançosuna 500 milyon dolar değerin üzerinde kripto para eklemek için de hareket geçti. 

Son dönemde ABD dışı yatırımlara da önem vermeye başlayan ve Japonya hamlesiyle de bunu açıkça gösteren Coinbase borsası, bilançosuna 500 milyon doların üzerinde değerde kripto para ekleme kararı aldı.

Yüzde 10’luk kâr da kriptoya!

Nasdaq’ta listelenen borsanın CEO’su olan Brian Armstrong, duyuruyu kişisel Twitter hesabından yaparken şu ifadeleri kullandı:

“Şu andaki varlıklarımıza 500 milyon doların üzerinde değerde kripto para eklemek için yönetim kurulumuzdan onay aldık. Ayrıca şirket kârının yüzde 10’luk kısmını da tamamen kriptoya ayrıacağız. Kripto para endüstrisinin daha da olgunlaşmasıyla bu oranın artacağını düşünüyorum ve zamanla işlerimizin çoğunu kripto para endüstrisinde yürüteceğimizi umuyorum. Bu dönemde hala karıışık olduğunu söyleyebilirim.”

Ethereum ve DeFi token’ları da olacak

Coinbase’in baş finans sorumlusu Alesia Haas da yazdığı bir blog yazısında, alımlarının Ethereum ile birlikte bazı merkeziyetsiz finans ürünlerini de içereceğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’e ek olarak Ethereum, proof of stake varlıkları, DeFi token’ları ve borsamızın desteklediği birçok kripto varlığı bilançomuza ekleyeceğiz ve bu varlıklara sahip olan halka arz olmuş ilk şirket olacağız”

Bilindiği üzere, MicroStrategy ve Tesla gibi şirketler de Bitcoin alımlarını Coinbase üzerinden gerçekleştirmişlerdi. Borsanın Nisan ayında halka arz olması ve Nasdaq borsasında listelenmeye başlamasıyla Bitcoin fiyatı da tarihi zirve yapmış ve 64 bin doların da üzerine çıkmıştı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “CEO Armstrong açıkladı: Coinbase 500 milyon dolarlık kripto para alacak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...