Chainalysis farklı zincirlerdeki işlemleri takip etmek için araç geliştirdi

Chainalysis, DeFi protokolleri ve çeşitli zincirlerdeki işlemleri takip etmek için yeni bir araç piyasaya sürdü.

Blockchain analiz şirketi Chainalysis, merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolleri ve çeşitli zincirlerdeki işlemleri takip etmek için yeni bir araç piyasaya sürdü.

Chainalysis, 18 Mayıs’ta Storyline yazılımının beta sürümünü başlattı. “Web3 yerli blockchain analiz aracı” olarak tanıtılan Storyline, NFT ve DeFi platformlarında odaklanarak akıllı sözleşme işlemlerini takip etmeyi amaçlıyor.

Chainalysis, kripto para suç trendleri ve diğer analitik konularda blockchain analizi ve yıllık raporlar sunuyor. Şirket, son dönemlerde kripto ekosisteminin önemli alanları haline gelen DeFi ve NFT sektörlerinin küresel kripto işlemlerinin yarısından fazlasından sorumlu olduğunu açıkladı.

Bu değişimin kötü yanlarından biri de, sektörü değiştiren protokollerden faydalanan kripto para temelli suçların sayısındaki artış olabilir. 2021’de DeFi protokollerine yasa dışı adreslerden gelen miktar artarken, siber saldırganlar bu platformları da soymak için hedef almaya başladı.

Bu miktar hafife alınacak gibi de değil. Chainalysis, DeFi protokollerinin 2022’de çalınan 1,68 milyar dolar kripto paranın yüzde 97’sinden sorumlu olduğunu tahmin ediyor. Şirket, geçtiğimiz yılki DeFi saldırılarının büyük bir oranının Kuzey Koreli hacker grupları tarafından gerçekleştirdiğini de belirtti.

Storyline, kullanıcıların işlem hash’iyle başlayarak kendi işlem yollarının ‘hikayesini’ oluşturmalarına olanak sağlayacak. Bu noktadan itibaren, önemli işlemler ve token etkileşimleriyle zaman çizelgesi oluşturulabilecek.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Chainalysis farklı zincirlerdeki işlemleri takip etmek için araç geliştirdi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...