Chainlink 2.0 geliyor…

Chainlink’in yayımlanan teknik raporu, merkezsiz oracle devinin gelecek planlarını ortaya çıkardı.

Chainlink yeni bir whtitepaper yayınladı. Yeni whitepaper, Sergey Nazarov’un hibrit akıllı sözleşme planlarını ortaya koyuyor.

Nazarov konuyla ilgili şunları söylüyor:

Hibrit akıllı sözleşmeler, blockchainlerin akıllı sözleşme kabiliyetleri ile dış dünyanın veri, kanıt ve hesaplamalarını birleştirmekle ilgilidir.

Bu ileriye dönük büyük bir adım.

Nazarov’a göre, oluşacak yeni hibrit modele, NFT’ler, stablecoinler ve yıl sonuna kadar 500 milyar dolarlık hacme ulaşacak olan DeFi alanı dahil olacak.

Chainlink 2.0

Nazarov, blockchain endüstrisinin yalnız Bitocin ya da yalnız tokenlerden ibaret olmadığının farkına varılmaya başlandığını söylüyor.

Nazarov’a göre, oracle ağları ve hibrit akıllı sözleşmeler geleceğin önemli unsurları olacak.

Chainlink’in yeni “Whitepaper”ı, “Chainlink 2.0, Merkezsiz Oracle Ağlarının Evrimindeki Bir Sonraki Adım” başlığıyla yayınlandı.

Chainlink 2.0, hibrit akıllı sözleşmeler için yeni bir “MetaLayer” mimarisi içeriyor. Yeni mimari, hizmet paketini blockchain dışı veri hesaplamaları yönünde genişletiyor. Bu yeni veri hesaplamaları oracle dünyasında “hibrit akıllı sözleşme” sınıfını ortaya çıkaracak.

Bu aşamada Chainlink’ten beklentiler çoğaldı. Orackle devinin yeni adımlarla Chainlink 2.0’ı gerçekleştirmesi gerekiyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Chainlink 2.0 geliyor…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...