Chainlink-Avalanche ortaklığı, Avalanche “çığ” gibi büyüyor, AVAX’a dikkat!!

Avalanche önce RenVM şimdi de Chainlink ile işbirliğine gidiyor. Avalanche daha fazla platformla entegre olmaya devam ediyor.

Türk asıllı Amerikalı bilim insanı Emin Gür Sirer tarafından kurulan Avalanche, Protofire isimli doğrulayıcı ve geliştirme atölyesinin Chainlink ile entegrasyona gittiğini duyurdu. Yapılan entegrasyon ile birlikte, Chainlink’in sunduğu, döviz kurları, dijital ürünler, kripto paralar, stablecoinler vb. fiyat akışları Avalanche’ın testneti üzerinde bulunacak.

Protofire, Chainlink Oracles’ı Avalanche ana ağı içinde yerel biçimde uyarlayacak, test edecek ve entegre edecektir. Testnet’te bulunan fiyat pariteleri şöyle olacak:

ETH/USD
AVAX/USD
BTC/ETH
LINK/USD
USDT/USD
LINK/ETH

Elbette ekosistemin talepleri doğrultusunda fiyat pariteleri de geliştirilecektir. Bilindiği gibi Chainlink Price Feed kripto piyasasında en yaygın kullanılan fiyat akış oracleı. Yapılan işbirliği, Avalanche için zaman ve kaynak tasarrufu sağlarken aynı zamanda yanılma payını da azaltacaktır.

Avalanche ve Chainlink’i birleştirmek, geliştiricilerin son derece güvenli ve güvenilir, evrensel olarak bağlantılı, yüksek düzeyde ölçeklenebilir merkezsiz finans uygulamaları oluşturulmasına yardımcı olacaktır. Chainlink, verilerini en doğru şekilde toplamak için çok sayıda veri noktası kullanır. Fiyat Beslemelerinin her biri, deneyimli DevOps tarafından işletilen, merkezi olmayan, güvenli, bağımsız düğüm operatörleri ağı aracılığıyla güvence altına alınır.

Avalanche’ın ana şirketi AVA Lab CEO’su Emin Gün Sirar, Chainlink oracle’larını, oracle alanında standart belirleyicisi olarak görüyor. Sirar’a göre, merkezsiz daPPların yetkinliğini artırmak için zincir dışı hesaplamaları kusursuz. Yüksek çıktısı ve düşük maliyeti, geliştiricilere küresel olarak yardımcı oluyor.

Chainklink kurucu ortağı Sergey Nazarov da Protofie’ı desteklemenin kendileri için de oldukça faydalı olacağını ve Avalanche ağının genelinde destek sunmaktan mutlu olduklarını bildirdi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Chainlink-Avalanche ortaklığı, Avalanche “çığ” gibi büyüyor, AVAX’a dikkat!!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...