Charlie Lee: Litecoin, yeni özelliklerle daha iyi bir para olacak

Boğa sezonunu sessiz geçiren kripto paralardan olan Litecoin’le ilgili kurucusu Charlie Lee önemli açıklamalarda bulundu.

Kripto para analisti Scott Melker’in Youtube yayınına katılan Litecoin kurucusu Charlie Lee, Bitcoin ve Litecoin’de değiştirilebilirlik özelliğinin iyi olmadığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Değiştirilebilirlik hem Bitcoin hem de Litecoin’de olmayan, ya da iyi olmayan bir özellik. Sağlam parada olması gereken her şey, değiştirilebilirlik dışında Bitcoin ve Litecoin’de mevcut. Para için, takas edilebilir olmasını istiyorsanız, örnek olarak harcadığınız herhangi bir 20 dolarlık banknot, diğerlerinden ayırt edilemez olmalıdır ama Bitcoin ve Litecoin’de bu yok”

“Finansal mahremiyet önemlidir”

Finansal mahremiyetin çok önemli olduğunu ve harcama yaparken bilgilerinizin karşı tarafa geçmemesinin önemine değinen Lee şöyle konuştu:

“Coin’lerinizi harcadığınız zaman hangi coin’i harcamak istediğinizi seçmelisiniz. Yani seçtiğiniz coin sizin, başkalarının öğrenmesini istemediğiniz bilgileri ortaya çıkarmamalıdır.

Örnek olarak maaşınız 10 bin dolar ise ve bu coin’ler ile kahve alıyorsanız, alıcı sizin hesabınızda 10 bin dolarlık Bitcoin olduğunu görecektir. İşte bu, gizli tutulması gereken bir bilgidir. Saklayacak bir şeyiniz olmasa bile finansal mahremiyet önemlidir.”

“MimbleWimble üzerinde çalışıyoruz”

Lee ayrıca, gizlilik ve ölçeklendirme için daha önce de açıklanan MimbleWimble teknolojisini Litecoin’e uygulamak için kendisinin ve ekibinin çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti:

“Üzerinde çalıştığım şey, MimbleWimble teknolojisini Litecoin’e eklenti blokları olarak entegre etmek. Projenin adı MWEB (MimbleWimble Extension Blocks – MimbleWimble eklenti blokları). Bu sayede Litecoin’de daha fazla gizlilik ve değiştirilebilirlik olacak. Bu da onun daha sağlam bir para olması açısından çok önemli…”

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Charlie Lee: Litecoin, yeni özelliklerle daha iyi bir para olacak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...