Çin borsasına gönderilen dev Bitcoin transferi neyin alameti?

Kuruluşu Çin merkezli olan kripto para borsasına 740 milyon dolarlık çok büyük bir Bitcoin transferi yapıldı. Genellikle böyle transferler bir şeyin işareti.

Kuruluşu Çin merkezli olan kripto para borsası Huobi’ye 740 milyon dolar değerinde Bitcoin gönderildi. Bu dev işlem ile ilgili bilgileri ise Chain.info sağladı. İşlem 23 Ağustos’ta gerçekleştirildi ve borsaya toplam 15,000 BTC gönderildi. Huobi’den verilen bilgiye göre, bu borsanın iç cüzdanları arasında yapılan transferlerden biri değil. Söz konusu işlemi gerçekleştiren adres bir birey ya da kuruluşa ait.

Kripto para borsalarına yapılan yüklü BTC akışları genellikle yatırımcıların ellerindeki kripto paraları satmak istedikleri anlamına geliyor. Daha önce ise 6-12 aylık Bitcoin cüzdanlarının harcama oranlarının arttığı ve kripto para borsalarına da akışta bir artış gözlemlendiği bildirilmişti.

Bu arada bu 740 milyon dolarlık BTC transferini gerçekleştiren adres, aynı gün kendisi de 15,000 BTC almıştı. Yani söz konusu cüzdan, bu yüklü miktar gelir gelmez hepsini satışa göndermiş. Blockchain geçmişi ile ilgili veriler de bu adresin, kripto paralar gelir gelmez hepsini harcadığını ve hiçbirini uzun vadeli elinde tutmadığını gösteriyor.

Kripto para borsası Huobi

Öte yandan kripto para borsası Huobi, şu an Seyşeller merkezli bir kripto platformu. Çin’de kurulan şirketin şu anda Hong Kong, Güney Kore, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ofisleri bulunuyor. Çin’in kripto yasakları sonucu Huobi gibi birçok kripto kuruluşu bu ülkeden taşınmak zorunda kalmıştı.

Kripto para borsaları ve cüzdanları arasında yapılan yüklü transferlere balina hareketleri deniliyor. Bu hareketlerin ise fiyat üzerinde büyük etkisi var.

Geçtiğimiz aylardaki 30,000 dolar eşiğinden önemli ölçüde toparlanarak 50,000 dolar kritik ve aynı zamanda psikolojik seviyeye yaklaştığını görüyoruz.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Çin borsasına gönderilen dev Bitcoin transferi neyin alameti?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...