Çin’deki Blockchain Projeleri Çok Hızlı Bir Şekilde Geliştiriliyor

Forkast Insights, Çin’deki Blockchain çalışmalarının ne durumda olduğunu görebilmek için yeni bir araştırma yaptı. Bu araştırmaya göre Blockchain’in Çin’deki rolü yıllar içerisinde gitgide daha önemli hale gelecek.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Blockchain teknolojisinin sağlıktan tutun eğitime, gıda tedariğinden hayır işlerine kadar pek çok farklı alanda kullanılabileceğini düşünüyor. Dolayısıyla Çin’de yapılan Blockchain çalışmalarının oldukça geniş bir yelpazeye yayıldığını söyleyebiliriz.

Forkast Insights tarafından yapılan araştırmalara göre Çin’deki Blockchain projeleri hızla gelişmeye devam ediyorlar. Hatta bu rapora göre bu projeler şimdiden ”test aşamasından çıkıp, gerçekten kullanılmaya” başladılar.

ABD’deki IDC adlı bir şirket tarafından yapılan araştırmalarda da Çin’deki Blockchain çalışmalarının hızla büyüyeceği vurgulanıyordu. Bu araştırmalara göre Çin’deki Blockchain çalışmalarının 2018-2023 tarihleri arasındaki yıllık büyüme oranları yüzde 65.7 olacak. Ayrıca IDC’ye göre bu Blockchain projelerinin toplam değeri 2023’te 2 milyar doları aşacak.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Çin’deki Blockchain Projeleri Çok Hızlı Bir Şekilde Geliştiriliyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...