Dahi ikizler Bitcoin’lerini kaç dolardan bozduracaklarını açıkladı!

Kripto para piyasalarının dahi ikizleri sahip oldukları Bitcoin’leri kaç dolardan bozduracaklarını açıkladı!

ABD merkezli Gemini kripto para borsasının sahibi olan Winklevoss kardeşlerin hayatı oldukça ilgi çekici. Öyle ki Hollywood ikizlerin hayatını beyaz perdeye aktardı ve film oldukça ilgi çekti.

Winkevoss kardeşleş ve Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg üniversite yıllarından tanışıyorlar. 3 arkadaş dünyaca popüler olan Harvard Üniversitesinden mezun oldu.

Zuckerberg ve Winklevoss kardeşler bir akşam üstü arkadaş ziyaretinde koyu bir sohbete dalar. Winklevoss kardeşler Zuckerberg’i kendilerine yakın görür ve akıllarındaki bir projeyi Zuckerberg ile paylaşırlar. Dahi gençler bir internet sitesi kurmayı ve bu sitede eski arkadaşlar birbirine bağlamayı düşünür. Fikir size oldukça tanıdık geldi değil mi? Winklevoss kardeşler Facebook’u kurmayı planlar. Ancak Zuckerberg, bu fikri Winklevosslardan çalar ve Facebook’u kurar.

Zuckerberg’in ihanetine uğrayan kardeşler, Zuckerberg’i mahkemeye verir. Mahkeme yıllar sonra Winklevoss kardeşleri haklı bulur ve Zuckerberg, Winklevoss kardeşlere tazminat ödemek zorunda kalır.

Winklevoss kardeşlere talihlerini değiştirecek ikinci dönüm noktası, 2012 yılında gerçekleşir. Dâhiler bu tarihte Bitcoin ile tanışırlar. İlk yıllarda Bitcoin madenciliği yapmaya başlarlar. Bu sayede Winklevoss kardeşler binlerce Bitcoin sahibi olur ve kendi kripto para borsası olan Gemini Borsasını kurarlar. New York merkezli kripto para borsası 2014 yılında kurulmuştur.

Binlerce Bitcoin sahibi olan Winklevoss kardeşler, 2021 Bitcoin Konferansının en çok ilgi gören katılımcıları arasındaydılar.

Hiç kimse Bitcoin’lerini sonsuza kadar saklayacak değil. Winklevoss kardeşler de 2021 Bitcoin Konferansında Bitcoin’leri satışa çıkaracakları rakamı açıkladılar. Winklevoss kardeşleri Bitcoin’lerini 500 bin dolardan satışa çıkarmayı planlıyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Dahi ikizler Bitcoin’lerini kaç dolardan bozduracaklarını açıkladı!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...