DeFi Projesi 5 Dakikada 4 Bin Dolardan 1 Dolara Düştü

DeFi dünyasında giderek yaygınlaşan “food meme” trendine iki token daha eklendi. Pizza ve Hotdog ismindeki tokenlar piyasaya sürüldükten sonra hızla değerlendi ama görünüşe göre düşüşleri de bir o kadar ani oldu.

Son zamanların gözde girişimlerinden olan DeFi projeleri, her geçen gün piyasaya olan kullanıcı akınının yanı sıra yeni girişimlerin de hayata geçirilmesini tetikliyorlar. Özellikle yield farming için piyasaya sürülen bu DeFi platformları beraberinde birçok soru işaretini de getiriyor. Tam olarak deneme süreçlerinden geçmeden hızla sektöre atılan bu girişimler, hem DeFi sektörünü kirletiyor hem de yatırımcılar için kayıpları ve güvenlik sorunlarını beraberinde getiriyor.

Son zamanlarda örneğini YAM Finance ile gördüğümüz bu sorunlar, geçtiğimiz haftalarda popülaritesini arttıran SUSHI tokenı için de akıllara gelmişti. Hem YAM hem SUSHI bir “food meme” tokenıydı; şimdi bu akıma 2 yeni token daha eklendi: HOTDOG ve PIZZA. Fakat bu yeni tokenlar, Sushiswap’in yakaladığı istikrarlı yükselişi gösterebilmişe benzemiyorlar.

Hem Pizza Hem Hotdog %99.9 Değer Kaybederek Çakıldı

Uniswap.info’da yayınlanan grafiklere göre HOTDOG tokenları birkaç saat içerisinde 6 bin dolara kadar yükseldi. Sonrasında hızlı bir elden çıkarma akımının ardından HOTDOG tokenleri, 5 dakika içerisinde 4 bin dolardan 1 dolara gerileyerek, çılgın bir düşüş yaşadı. Şu an ise HOTDOG tokenları sıfır dolara yakın bir fiyattan işlem görüyorlar.

Uniswap tokenları normalden daha farklı bir likidite modeline tabii oldukları için çok kısa süre içerisinde değer kazanabildikleri gibi çok kısa süre içerisinde değer de kaybedebiliyorlar. HOTGOD tokenları da bir anda çok fazla kişinin talep göstermesiyle birlikte aniden değer kazandılar ve bunun ardından gelen dump dalgası ile adeta yere çakıldılar.

Pizza için ise durum çok daha trajikti. PIZZA değeri neredeyse sıfıra düşmeden önce, HOTDOG kadar başarı göstermemiş olsa da 370 dolara kadar yükselmeyi başardı. Likidite sağlayıcılarına altı haneli sayılarda para kazandıran bu DeFi platformu, HOTDOG’tan bile hızlı bir düşüşle bu vaatlerinin gerçekçi olamayacağını göstermiş oldu.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “DeFi Projesi 5 Dakikada 4 Bin Dolardan 1 Dolara Düştü”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...