DFI.Money (YFII) ikinci LUNA vakası mı: 24 saatte büyük düşüş

Son 24 saatte yüzde 70’ten fazla bir düşüş yaşayan, sabah saatlerinde ise az da olsa toparlanan ve YFI’ın bir fork’u olan DFI.money (YFII) “rug pull” iddialarıyla çalkalanıyor.

DFI.money (YFII) büyük bir fiyat çöküşü yaşıyor. Son 24 saatlik düşüş şu an için %50 seviyesinde ancak gece saatlerinde bu düşüş %70’e kadar geldi. Topluluk tabanlı bir merkeziyetsiz finans projesi olan YFII, aynı zamanda YFI’ın da bir fork’u konumunda…

Fiyat düşüşüyle beraber, YFII toplam kilitli varlık (TVL) değerinde de ciddi bir düşüş söz konusu… 25 Mayıs’ta 5 milyon dolardan fazla TVL olan YFII için bu rakam şu anda sadece 118 bin dolar.

“Rug pull” iddiaları gerçekçi gözükmüyor

YFII fiyatındaki büyük düşüş, rug pull iddialarını da beraberinde getirdi. Çin medyasına konuşan Gaosfu adlı bir YFII geliştiricisi herhangi bir şekilde sisteme saldırı olmadığını, YFII arzının artırılmadığını ya da herhangi bir şekilde DFI.money’nin YFII satışı yapmadığını belirtti ve “rug pull” iddialarını reddetti. Bilindiği üzere “rug pull” durumlarında, genelde proje yöneticisi sistemdeki token’ları manipüle edip varlıkları kendi cüzdanına aktarır. Daha sonra da burada olduğu gibi çok büyük bir fiyat düşüşü gerçekleşir. Gaosfu

Gaosfu ayrıca, “rug pull” durumunda, büyük token hareketlerinin de zincir üstü verilerde görüldüğünü, dolayısıyla şu anda böyle bir durum için emarelerin ortada olmadığını kaydetti.

Merkeziyetsiz finans uzmanı ve Undefined Labs otağı olan Jong-woo Mo da konuyla ilgili olarak yaptığı yorumda, “Burada bir ‘rug-pull’ gözükmüyor. Zincir üstü verilere bakıldığında, fiyat düşüşünde bunun emareleri yok. Birinin açığa satış yapma metoduyla fiyatı düşürmüş olma olasılığı olabilir” dedi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “DFI.Money (YFII) ikinci LUNA vakası mı: 24 saatte büyük düşüş”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...